pátek 26. května 2017 Filip

Basketbalistky USK se s Trutnovem trápily jen poločas

Praha - Basketbalistky USK Praha zůstaly i po 12. ligovém kole neporažené, jejich očekávané domácí vítězství nad předposledním Trutnovem se ale nerodilo snadno. Druhou čtvrtinu totiž favorizované Pražanky prohrály o jedenáct bodů a v poločase vedly jen 44:39. Překvapení ale nedopustily a nakonec vyhrály jednoznačně 98:57. Druhé místo v tabulce udržel brněnský Valosun, který zdolal VŠ Praha 72:67. Třetí IMOS Brno deklasoval Slovanku MB 94:51.

Eva Vítečková

Trutnovské hráčky sice prohrály osmé utkání v řadě, ale za výkon proti obhájkyním titulu se vůbec nemusely stydět a ukázaly, že se pod novým trenérem Jozefem Rešetárem zlepšují. Jako první tým v sezoně dokázaly s USK odehrát vyrovnaný poločas, v druhé čtvrtině dokonce téměř smazaly manko 17 bodů. "Trutnov ukázal zlepšení. Už vědí, co hrát. Jen by dnes potřebovali hrát proti někomu jinému, aby se chytli. Potřebujeme, aby proti nám soupeři hráli jako Trutnov v první půli," řekla trenérka USK Natália Hejková.

Do druhé půle však USK vstoupil s velmi dobrou obranou, která přinesla rozhodující šňůru 13:0. Nejlepší střelkyní byla Eva Vítečková s 16 body, hned 12 z nich přitom dala už během úvodních tří a půl minuty zápasu. "O poločase jsem musela hráčkám vyčinit a připomenout jim, že stále musejí bojovat o to, aby dostávaly minuty v Eurolize," připomněla, že už za týden vstoupí USK do sezony Evropské ligy doma proti Záhřebu.

Výsledky 12. kola ligy basketbalistek:

Karlovy Vary - DSK Basketball 84:48 (36:14, 54:22, 72:35), Valosun Brno - VŠ Praha 72:67 (15:16, 41:32, 57:47), IMOS Brno - Slovanka MB 94:51 (25:10, 48:27, 70:42), USK Praha - Trutnov 98:57 (28:12, 44:39, 73:49), Hradec Králové - Strakonice 80:70 (18:21, 35:35, 59:48).