pondělí 23. října 2017 Teodor
Mattoni NBL

Basketbalisté Pardubic i Levic srovnali čtvrtfinálové série

aktualizováno 1. 5. 2013 23:55

Pardubice - Basketbalisté Pardubic i Levic odmítli ve čtvrtých zápasech čtvrtfinále play-off vyřazení a vyrovnali stav sérií na 2:2. Pardubičtí porazili Děčín 92:80, slovenský účastník soutěže přehrál Prostějov 77:66. O postupujících rozhodnou páté zápasy v pátek v Děčíně a v sobotu v Prostějově. V obou sériích zatím pokaždé vyhrály domácí celky.

Jakub Houška v dresu Děčína

Východočeši si rozhodující náskok vypracovali ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli o dvanáct bodů 35:23. V úvodu druhého poločasu jejich náskok narostl až na 21 bodů. Děčín se ještě téměř vrátil do hry, svěřenci reprezentačního kouče Pavla Budínského snížili v poslední části až na pětibodový rozdíl (81:76), víc jim ale Pardubičtí nedovolili.

Corey Muirhead se na výhře Pardubic podílel 23 body a 10 doskoky, Travis Nelson dal o bod méně. V děčínském dresu Jakub Houška nastřílel 20 bodů a doskočil 12 míčů.

Prostějov v Levicích v této sezoně ještě neuspěl, byť ve druhém čtvrtfinálovém duelu tam prohrál až po prodloužení. Tentokrát hosté nadějně začali, ale od stavu 16:7 nedali pět minut koš a soupeř šel do vedení, které v závěru třetí čtvrtiny narostlo až na 19 bodů (58:39). Domácí těžili zejména z útočného doskakování, při kterém získali o deset míčů více než soupeř. Orli dokázali manko snížit maximálně na šest bodů. Nejlepším střelcem Levic byl Richard Grznár s 21 body, prostějovský Dušan Pandula dal 16 bodů.

Pardubice porazily Děčín, basketbalistky Hradce skončily třetí

Basketbalistky Hradce mají bronz

Basketbalistky Hradce Králové pro sebe rozhodly východočeskou bitvu o bronzové medaile v lize. V rozhodujícím utkání dnes na domácí palubovce porazily Trutnov 88:83 a po druhém vítězství za sebou vyhrály sérii 3:2. Hradecké basketbalistky tak získaly první medaili v historii, Trutnov skončil stejně jako vloni čtvrtý.

Domácí Lvice v pátém utkání nepustily Trutnov ani jednou do vedení, třebaže soupeř byl opakovaně na dostřel. Kara ale nedokázala ani jednou překlopit skóre na svoji stranu a nepodařilo se jí to ani v závěru, kdy z desetibodového manka ukrojila osm bodů až do stavu 83:85 v poslední minutě.

Darina Mišurová ale trestným hodem a dvoubodovým košem zpečetila výhru Hradce. Mišurová dala celkem 19 bodů, o jeden víc měla na kontě Michala Hartigová a o dva Klára Pochobradská. Nejlepší hráčkou Trutnova byla Laureen Rochelle Ervinová s 19 body a 13 doskoky.

Sestřih utkání Hradec - Trutnov

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy mužů - 4. zápasy:

Pardubice - Děčín 92:80 (23:17, 58:40, 74:62). Nejvíce bodů: Muirhead 23, Nelson 22, Bohačík 18 - J. Houška 20, Pope 14, Sanders 12. Rozhodčí: V. Lukeš, Paulík, Vondráček. Fauly: 24:24. Trestné hody: 30/25 - 23/18. Trojky: 7:4. Stav série: 2:2.

Levice - Prostějov 77:66 (19:16, 41:32, 60:45). Nejvíce bodů: Grznár 21, Brandon Fields 17, Kemp 14, Mrviš 10 - Pandula 16, Švrdlík 13, Slezák 12. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Matějek. Fauly: 25:19. Trestné hody: 20/10 - 31:21. Trojky: 5:6. Stav série: 2:2.

O 3. místo v play-off basketbalové ligy žen - 5. zápas:

Hradec Králové - Trutnov 88:83 (25:25, 44:41, 68:60). Nejvíce bodů: Pochobradská 21, Hartigová 20, Mišurová 19, Stará 13 - Ervinová 19, Hindráková 16, Ovsíková 15, Větrovcová 12, Andersonová 10. Konečný stav série: 3:2.