Buly - debata expertů

Knicks rekordními dvaceti trojkami potopili Washinghton

New York – Basketbalisté New York Knicks potvrdili skvělou formu, přehráli doma Washington 120:99 a díky třináctému vítězství v řadě vyhráli poprvé od roku 1994 Atlantickou divizi. V bitvě o poslední volné místo v play-off NBA se opět vrátili Los Angeles Lakers na postupovou osmou příčku před Utah.

New York - Washinghton
zdroj: Getty Images

Knicks už první čtvrtině proti Washingtonu trefili devět z 12 trojek, celkem jich proměnili dvacet, čímž vyrovnali klubový rekord. Carmelo Anthony táhl tým 36 body, poražené Wizards vedl s 33 body John Wall. Český reprezentant Jan Veselý na hřišti strávil necelých deset minut, připsal si dvě asistence a jeden doskok, ale ani jednou nevystřelil.

Lakers porazili New Orleans 104:96 a posunuli se v Západní konferenci zpět na osmé místo o půl zápasu před Utah, který prohrál s Oklahomou 80:90. Naděje šestnáctinásobných mistrů ligy udržel Kobe Bryant, který v poslední čtvrtině nastřílel 23 ze svých 30 bodů. Do sestavy se pouhých třináct dnů po operaci kolena vrátil Metta World Peace, odehrál 15 minut a připsal si čtyři body.

Utah podlehl Oklahomě, kterou vedl Russell Westbrook s 25 body a Kevin Durant s 21 body, 12 doskoky a devíti asistencemi. Oklahoma nyní ztrácí jen půl zápasu na vedoucí tým Západní konference San Antonio. Jazzmani nyní musejí doufat, že si Lakers ve zbývajících čtyřech zápasech připíšou alespoň o jednu prohru více než oni. "Pořád máme šanci. Nebudu tady sedět a říkat, že je konec. Zbývají nám tři zápasy, které musíme získat," burcoval rozehrávač Utahu Mo Williams.

LeBron James dovedl 28 body Miami k výhře nad Milwaukee 94:83, která pro obhájce titulu byla už 61. v této sezoně. Tím Heat vyrovnali svůj klubový rekord ze sezony 1996/97. V jejich sestavě přitom chyběli zraněný Dwayne Wade i nemocný Chris Bosh.

Výsledky NBA

Brooklyn - Philadelphia 104:83, Chicago - Toronto 98:101, Golden State - Minnesota 105:89, Houston - Phoenix 101:98, Indiana - Cleveland 99:94, LA Lakers - New Orleans 104:96, Memphis - Charlotte 94:75, Miami - Milwaukee 94:83, New York - Washington 120:99 ((za hosty Veselý 1 doskok), Utah - Oklahoma City 80:90