Paralympijský magazín

Basketbalisté Nymburka porazili v nadstavbě NBL Kolín o 48 bodů

Praha - Basketbalisté Nymburka rozdrtili v 9. kole nadstavbové části první ligy Kolín rozdílem 48 bodů a po výhře 100:52 si upevnili vedení v tabulce. Na druhé místo se posunula Ostrava, která zvítězila v Pardubicích 76:64. "Naši hráči ukázali, že umějí hrát a chtěli tady vyhrát," řekl po zápase trenér Nymburku Ronen Ginsburg. Kolínu chyběli Ubilla, Machač a Bolds.

Basketbalisté Nymburka
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

Kouče Kolína Pedraga Benáčka oslabení mrzelo. "Mrzí mě, že všechny čtyři zápasy, které jsme letos v lize hráli s Nymburkem, jsme hráli nekompletní. Vždycky nám chybělo několik hráčů. Kdybychom byli kompletní, mohli bychom třeba Nymburk potrápit," řekl trenér.

Ve skupině A1 čeká jeho svěřence ještě zápas v Prostějově, před nímž má Kolín ve vyrovnané tabulce na čtvrtém místě náskok jednoho bodu.

Ostrava díky výborné obraně vedla v Pardubicích v 25. minutě již o 13 bodů. Pak ale domácí začali manko umazávat a v úvodu poslední čtvrtiny byl stav 52:53. Následovala však ostravská šňůra 15 bodů a bylo rozhodnuto.

Výsledky 9. kola nadstavby basketbalové ligy mužů, skupina A1:

Kolín - Nymburk 52:100 (11:26, 28:50, 39:71)
Nejvíce bodů: Field 14, Hubálek a Zuzák po 11, Vyoral 10 - Benda 16, Efevberha 15, Pavkovič 10. Rozhodčí: Dolinek, Kurz, Znamínko. Trestné hody: 16/11 - 11/7. Fauly: 17:17. Trojky: 5:11.

Pardubice - Ostrava 64:76 (14:14, 26:35, 50:53)
Nejvíce bodů: Žabas 23, Bohačík 17, Čarnecký 10 - Wilson 16, Barnes a Dufault po 13, Ames 12, Číž 11. Rozhodčí: Hruša, Matějek, Baloun. Trestné hody: 24/15 - 24/9. Fauly: 22:25. Trojky: 9:15.

Předkolo play-off rozehráli úspěšně basketbalisté USK Praha, kteří zdolali i díky 25 bodům a devíti doskokům Stanislava Votroubka Opavu 76:67. Domácí šli do každé pauzy vždy s mankem, ale poslední čtvrtinu ovládli 25:11 a zajistili si vítězství.

"Už jsme neměli sílu, nebo i štěstí, abychom dali důležité body. Je to škoda, protože se tu dalo vyhrát. Teď je míč na naší straně a musíme vyhrát doma, abychom se sem ještě podívali," řekl opavský kouč Petr Czudek. USK si může zajistit postup ve středu v Opavě.

Výsledky předkola play-off basketbalové ligy mužů:

USK Praha - Opava 76:67 (14:19, 34:38, 51:56)
Nejvíce bodů: Votroubek 25, Meno 16, Mareš 11 - Sokolovský 16, Blažek a Šiřina po 12. Rozhodčí: Lukeš, Macela, Kučerová. Trestné hody: 20/15 - 16/13. Fauly: 15:22. Trojky: 5:6.

Levice - Chomutov 93:66 (28:17, 47:32, 72:54)
Nejvíce bodů: Brandon Fields 20, Simmons 20, Kemp 18 - Bailey Fields 17, Allen 14, Pecka 10. Rozhodčí: Paulík, Kapl, Večeřa.