Carmelo Anthony hraje "jak utržený ze řetězu", Atlantu srazil 40 body

New York – Jediný den poté, co nastřílel 50 bodů, nasázel Carmelo Anthony 40 bodů Atlantě a pomohl basketbalistům New York Knicks k výhře 95:82. Jan Veselý si zahrál čtyři minuty za Washington, který ale podlehl v Torontu 78:88.

Carmelo Anthony
zdroj: Getty Images

Knicks prodloužili svoji nejdelší vítěznou sérii od sezony 1992/1993 na deset zápasů. Ještě deset minut před koncem Atlanta držela vyrovnaný stav 77:77, ale poté se hosté utrhli osmibodovou šňůrou. Anthony proměnil 17 z 27 střel z pole. Hawks vedl s 25 body Kyle Korver, který trefil i šest trojek.

Washington v Torontu promarnil patnáctibodový náskok z prvního poločasu. Ve třetí čtvrtině Wizards proměnili pouze čtyři z 21 střel z pole a tuto část prohráli 12:29. V poslední čtvrtině už s výsledkem nic neudělali, a tak se nyní dělí s Torontem o desátou pozici ve Východní konferenci.

Basketbalisté Denveru porazili Utah 113:96. Jazzmani prohráli poprvé po pěti utkáních a osmou příčku v Západní konferenci museli přepustit Los Angeles Lakers. Nuggets o výhře rozhodli ve třetí čtvrtině, kterou začali šňůrou 10:1. "Nerad pomáhám Lakers, ale na druhou stranu by teď oni mohli pomoct nám. Budou hrát s Memphisem a pak s Clippers," řekl trenér Denveru George Karl o porážce hlavního soupeře Lakers v boji o play-off. Denver pro změnu na dálku bojuje s Memphisem a Los Angeles Clippers o třetí příčku v Západní konferenci.

Boston si výhrou 98:93 nad Detroitem zajistil postup do play-off. Celtics vedl s 34 body Jeff Green. Za hosty zaznamenal Greg Monroe 24 bodů a 17 doskoků.

Výsledky NBA

Atlanta - New York 82:95, Boston - Detroit 98:93, Charlotte - Philadelphia 88:83, Cleveland - Brooklyn 95:113, Golden State - New Orleans 98:88, LA Clippers - Phoenix 126:101, Milwaukee - Minnesota 98:107, Portland - Memphis 76:94, Sacramento - Houston 102:112, San Antonio - Orlando 98:84, Toronto - Washington 88:78 (za hosty odehrál Veselý necelé čtyři minuty), Utah - Denver 96:113.