Buly - debata expertů

Basketbalistky USK porazily VŠE a dále vedou ligu

Praha - Basketbalistky USK Praha zvítězily v pražském derby na hřišti VŠE 102:90 a potvrdily vedení v ligové tabulce. Před druhým IMOSem Brno mají obhájkyně titulu náskok tří bodů, Brňanky ale hrají zápas 18. kola na palubovce Karlína až v neděli.

Úřadující šampionky rozhodly přestřelku s VŠE ve třetí čtvrtině, kterou vyhrály rozdílem jedenácti bodů. Tým táhla Vaughnová, která dala 23 bodů a připsala si 18 doskoků. Střelecky jí asistovaly i Burgrová s Elhotovou, autorky 19 bodů. V týmu VŠE se dařilo s 22 body Lowenthalové.

Čtvrtý Trutnov zvítězil 94:62 nad Strakonicemi po výborném výkonu ve druhém poločase. Do něj přitom vstupoval domácí tým pouze se sedmibodovým náskokem, ale po devíti minutách druhé půle vedl už o 24 bodů.

Za Trutnov poprvé nastoupila americká podkošová posila Lauren Ervinová z francouzského Tarbes a uvedla se osmi body a 10 doskoky. Poslední Pardubice utrpěly 16. porážku v sezoně, na hřišti brněnského Valosunu daly ve druhé čtvrtině jen čtyři body a podlehly 42:81.