Studio Time Out

Clippers po rekordní sérii podruhé prohráli, trápení Washingtonu nekončí

New York - Basketbalisté Los Angeles Clippers po předchozí rekordní vítězné šňůře prohráli druhý zápas ve dvou dnech. Po úterním neúspěchu v Denveru, který ukončil sérii 17 výher, prohráli ve středu v Oaklandu s domácími Golden State Warriors 94:115. Stálo je to další místo v tabulce, protože se před ně dostalo na druhou pozici San Antonio po výhře 117:110 v Milwaukee. V čele ligy se i přes domácí porážku od Brooklynu 93:110 udržela Oklahoma.

Basketbalisté Los Angeles Clippers
zdroj: ČTK/AP

Týmu Golden State se podařilo porazit Clippers už podruhé v sezoně. Hlavní zásluhu na tom měli Stephen Curry, který dal 31 bodů, z toho 25 v prvním poločase, a David Lee jako autor 24 bodů a 13 doskoků. Losangeleský celek odehrál zápas jen několik hodin poté, co se dozvěděl, že majiteli klubu Donaldu Sterlingovi zemřel dvaatřicetiletý syn, a to patrně na předávkování drogami. V kádru navíc chyběl z osobních důvodů rozehrávač základní sestavy Caron Butler.

Oklahoma dohrála zápas bez Kevina Duranta, který byl poprvé v šestileté kariéře NBA vyloučen. Elitní střelec v závěru, když se jeho týmu vzdálila šance na vítězství, neudržel emoce na uzdě a křikl po jednom z výroků na rozhodčího. "Jen jsem řekl, že to bylo špatné rozhodnutí," řekl Durant, který dal v zápase 27 bodů. Hvězdou soupeře byl s 33 body Joe Johnson.

San Antonio vyhrálo posedmé za sebou, 28 body a 13 doskoky k tomu přispěl Tim Duncan. Ve Východní konferenci se vedoucí Miami dobralo k výhře nad Dallasem 119:109 až po prodloužení a LeBron James zaznamenal 32 bodů, 13 doskoků a jen jedna asistence mu chyběla k dosažení triple doublu.

Beznadějně na chvostu stále zůstává Washington, který další porážku utrpěl v Indianě (81:89). Jan Veselý odehrál za Wizards čtyři minuty a připsal si dva útočné doskoky, Pacers vyhráli už třetí vzájemný zápas v sezoně.

Výsledky NBA

Boston - Memphis 83:93, Cleveland - Sacramento 94:97, Golden State - LA Clippers 115:94, Houston - New Orleans 104:92, Indiana - Washington 89:81 (za hosty Veselý 2 doskoky), Miami - Dallas 119:109 po prodl., Milwaukee - San Antonio 110:117, Oklahoma City - Brooklyn 93:110, Orlando - Chicago 94:96, Phoenix - Philadelphia 95:89, Toronto - Portland 102:79, Utah - Minnesota 106:84.