neděle 23. července 2017 Libor
euroliga

Basketbalistky Brna doplatily na špatný start a podlehly Tarsu

aktualizováno 28. 11. 2012 21:00

Brno - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály po katastrofálním začátku v šestém kole Euroligy s tureckým Tarsem 70:90. České vicemistryně si připsaly v pátém utkání čtvrtou porážku a jejich naděje na postup do play-off dostaly velmi vážnou trhlinu. Tarsus vyhrál poprvé v soutěži díky drtivému nástupu.

Utkání Brno - Tarsus

Brňanky nastoupily s viditelným respektem ze soupeřek, jimž odevzdávaly po nepřesných přihrávkách míče. Trápily se i v koncovce a se vzrůstajícím rozdílem ve skóre rychle klesalo jejich sebevědomí. Po první čtvrtině, kterou prohrály 6:28, působily Brňanky odevzdaně. "První poločas jsem viděl jako katastrofu. Těžko se už se zápasem dalo něco dělat. Po deseti minutách jsme prohrávali o dvacet bodů," posteskl si kouč Brňanek Jan Bobrovský.

"Měli jsme čtyři útoky a všechny byly ztracené. Naše hráčky si střílely, jak chtěly," uvedl kouč, který v poločase ještě prosil hráčky, aby zapnuly a něco s výsledkem udělaly. V týmu Tarsu hrály prim osmatřicetiletá Američanka Miltonová-Jonesová s o dva roky mladší Španělkou Valdemorovou, druhá nejproduktivnější hráčka Robinsonová do hry nezasáhla.

Basketbal: Brno - Tarsus

Obraz beznaděje se nepodařilo brněnským basketbalistkám příliš vylepšit ani ve druhé čtvrtině. Většina jejich akcí končila na nepřesném zakončení. Hráčky Tarsu sbíraly odražené míče a z rychlých sólových protiútoků snadno zvyšovaly náskok. Vystresované brněnské hráčky často neproměnily ani vyložené šance v podkošovém prostoru. Po změně stran sice Brňanky srovnaly krok, o výsledku už ale bylo rozhodnuto.

"Bohužel, kosmetická úprava výsledku přišla až v závěru. To už nejlepší hráčky Tarsusu nehrály," dodal Bobrovský. Střelecky se po změně stran dařilo Hejdové, která dala celkem 20 bodů, ale sama tým z bídy nevytáhla. "Náš výkon byl jedna velká tragédie. Od začátku nám zápas nesedl, jak v obraně, tak v útoku. Když získaly soupeřky náskok dvaceti bodů, tak se to těžko stahuje. Nám nešlo dnes vůbec nic," prohlásila Hejdová.

BK Brno - Tarsus 70:90 (6:28, 18:49, 41:67)

Nejvíce bodů: Hejdová 20, Abdiová 11, Jurčenková 10 - Miltonová-Jonesová 22, Doronová 16, Valdemorová a Jansoneová po 11. Rozhodčí: Mehandijev (Bul.), Sundič (Černá Hora), Williams (Wales). Trestné hody: 13/7 - 10/5. Fauly: 12:15. Trojky: 7:5. Diváci: 600.