Hokej na zemi

O evropský basketbalový trůn si zahraje CSKA a Olympiakos

Istanbul - Basketbalisté Panathinaikosu Atény prvenství v Evropské lize neobhájí. V semifinále závěrečného turnaje v Istanbulu podlehli CSKA Moskva 64:66. Ruský tým si v neděli o trofej zahraje s dalším řeckým protivníkem Olympiakosem, který v podobně dramatickém druhém semifinále porazil Barcelonu 68:64.

Basketbalová Euroliga
zdroj: Getty Images

CSKA dokázal po třech letech projít do finále prestižní soutěže, i když první čtvrtinu prohrál 15:29. Tým kolem slavného navrátilce z NBA Andreje Kirilenka se ale do zápasu rychle vrátil, už do poločasu ztrátu prakticky smazal a v závěru udržel těsnou výhru.

V Istanbulu se sešla trojice týmů, které si rozdělily triumfy v šesti předchozích ročnících Euroligy. Nyní má šanci na titul i čtvrtý účastník Final Four Olympiakos. Barceloně se klub z Pirea pomstil za předloňskou vysokou finálovou porážku, jeho nejlepším střelcem byl autor 21 bodů Vassilis Spanulis.