Paralympijský magazín

Basketbalisté Nymburka jsou po vyřazení Levice v semifinále

Nymburk - Třetím semifinalistou basketbalové ligy mužů je podle očekávání Nymburk. Obhájce mistrovského titulu vyřadil Levice ve třech zápasech a bude čekat na svého dalšího soupeře, který vzejde z duelu Pardubic s Kolínem. Polabská série je po dvou utkáních vyrovnaná 1:1, její třetí pokračování je na programu v pondělí.

Nymburk dnes v domácím prostředí zakončil sérii s Levicemi vysokou výhrou 96:46. S čtyřiadvaceti body byl nejlepším střelcem vítězů Adrian Glenn Abrams. Slovenský klub přitom lépe začal a v páté minutě vedl 12:8. Pak však favorizovaní Středočeši zpřesnili obranu a do konce úvodní čtvrtiny už nedostali ani bod. V pátek do semifinále postoupili basketbalisté Prostějova a Děčína, kteří se o finálovou účast utkají spolu.