čtvrtek 25. května 2017 Viola

Prostějov porazil ve Vyzývacím poháru Hoverlu, Pardubice podlehly Roanne

aktualizováno 29. 11. 2011 23:05

Prostějov - Basketbalisté Prostějova porazili ve čtvrtém kole Vyzývacího poháru ukrajinský tým BC Hoverla 78:64 a udrželi si první místo ve skupině C. O výsledku rozhodla po vyrovnaném začátku druhá čtvrtina, v níž se Prostějov prosadil střelecky a získal rozhodující náskok. Hoverla je bez jediného vítězství na posledním čtvrtém místě tabulky. Basketbalisté Pardubic podlehli na palubovce Roanne 73:88 a ke dvěma výhrám si připsali druhou porážku. Klesli na třetí místo ve skupině právě za francouzský celek a Prostějov.

BK Prostějov

Ukrajinský celek BC Hoverla držel v první čtvrtině s Hanáky krok, těžil z agresivnější hry v obraně a přesného zakončení rychlých protiútoků. Ovšem naposledy vedla Hoverla v šesté minutě 12:9. V dalším průběhu už diktoval tempo rychlejší a kombinačně přesnější Prostějov, který do poločasu získal desetibodový náskok. Po změně stran se už hrálo v režii domácích.

Pardubice první vzájemný zápas s Roanne doma vyhrály 82:77 a také dnes byly zkušenějšímu týmu dlouho vyrovnaným soupeřem. Ve druhé čtvrtině sice domácí odskočili na rozdíl 15 bodů, ovšem druhý tým české ligy se dokázal do utkání vrátit. Ve 26. minutě to bylo dokonce o jediný bod 52:51 pro domácí, jenže následujících sedm minut Pardubice prohrály poměrem 5:19 a Roanne si už výhru pohlídalo.

Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl především v doskocích. Zatímco Pardubice získaly pod koši jen 16 míčů, Roanne téměř stejný počet doskočilo v útoku a celkem si připsalo 42 doskoků. I americký pivot Arnold, který je v české lize druhým nejlépe doskakujícím hráčem, si dnes připsal jen tři doskoky. Arnold se spolu s krajany Hamptonem a Muirheadem postarali dohromady o 47 bodů Pardubic.

Sestřih utkání Prostějov - Hoverla

Výsledky 4. kola Vyzývacího poháru basketbalistů

BK Prostějov - BC Hoverla 78:64 (20:18, 37:27, 58:46)

Nejvíce bodů: Gadri-Nicholson 16, Peterson 12, Smith 11 - Coleman a Lemyk po 11, Walker 9. Rozhodčí: Tanatzis (Řec.), Spendl (Slovin.), Faur (Rum.). Trestné hody: 11/8 - 29/17. Fauly: 27:14. Trojky: 4:1. Diváci: 920.

Chorla Roanne - BK Pardubice 88:73 (27:20, 47:33, 64:56)

Nejvíce bodů: Holland 17, Nsonwu 15, Diabate 13 - Hampton 17, Muirhead a Arnold po 15. Trestné hody: 15/9 - 27/17. Fauly: 19:19. Trojky: 9:6.