Liga mistrů UEFA

Brněnská basketbalistka Abdiová nastřílela Strakonicím 36 bodů

Praha - Švédská basketbalistka ve službách Friska Brno Farhiya Abdiová vytvořila nový rekord této ligové sezony, když v duelu 11. kola nastřílela Strakonicím 36 bodů. Devatenáctiletá křídelní hráčka k tomu navíc za 28 minut hry přidala 13 doskoků. V této sezoně je to její třetí double double a druhý za sebou.

Farhiya Abdiová
zdroj: ČTK

Brňanky zvítězily vysoko 116:71, třebaže po středečním nezdaru v Eurolize proti Gospiči potvrdily roli velkého favorita až v druhém poločase. O přestávce byl rozdíl ve skóre jen šestibodový. V jihočeském týmu se 29 body blýskla Kateřina Křížová, už šestý double double v sezoně za 17 bodů a deset doskoků si připsala pivotka Zora Škrabalová.

Brno na druhém místě tabulky odskočilo o bod třetím VŠ Praha, které v derby prohrály na Folimance s domácím ligovým lídrem USK Praha 59:94. Čtvrtý Trutnov se po výhře 89:69 na palubovce VŠE Praha přiblížil k VŠ na dva body.