Basketbalistky USK Praha nastřílely v derby s Karlínem 130 bodů

Praha - Basketbalistky USK Praha se postaraly o nový střelecký rekord této ligové sezony. V pražském derby dnes zvítězily v hale nováčka nejvyšší soutěže DSK Karlín více než stobodovým rozdílem 130:29. Obhájkyně mistrovského titulu tak výrazně překonaly vlastní dosavadní maximum 113 bodů, které na konci září nastřílely v domácím utkání s Hradcem Králové.

Hráčky USK Praha
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Stovky dosáhly svěřenkyně trenéra Lubora Blažka už na konci třetí čtvrtiny. Po 18 bodech daly Ilona Burgrová a Petra Kulichová, navíc i šest dalších hráček USK mělo dvouciferný bodový součet, naopak v poraženém celku to nedokázala ani jediná. Karlín v poslední čtvrtině vstřelil jediný bod, inkasoval třicet.

Neporažený tým USK vede tabulku o dva body před dvojicí Frisco Brno, VŠ Praha.

Rekordem ženské ligy je vítězství 171:31, které před devíti lety zaznamenaly basketbalistky Friska Brno v utkání s Přerovem. Vedle nejvyššího počtu nastřílených bodů jde zároveň o nejvyšší rozdíl ve skóre.