úterý 12. prosince 2017 Simona

Trutnovské basketbalistky přišly ve Varech o neporazitelnost

Praha - Basketbalistky Trutnova ztratily ligovou neporazitelnost, když dnes v pátém kole prohrály v Karlových Varech 71:73. Východočešky v zápase opakovaně smazaly až desetibodové manko a i v dramatickém závěru dokázaly v poslední minutě vyrovnat trojkou Mišurové. Ovšem 19 sekund před koncem slovenská opora Turbová vstřelila vítězný koš, na druhé straně se tříbodový pokus Hindrákové už neujal.

Hráčky BK Trutnov

Stoprocentní úspěšnost tak v lize má už jen mistrovský USK Praha, který deklasoval VŠE Praha 108:38.

Také brněnské Frisco se po dvou domácích porážkách s pražskými týmy USK a VŠ, který dnes na historický úspěch snadno navázal na palubovce nováčka Karlína (86:48), dočkalo vítězství 85:77 na hřišti Slovanky. Ani v Mladé Boleslavi ale někdejší dominantní tým ligy neměl snadnou úlohu.

Po obrovské krizi na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy domácí tým devatenácti body za sebou otočil skóre ze 14:21 na 33:21, musely Brňanky dokonce dotahovat dvanáctibodové manko. Už do poločasu se jim to podařilo, ale ještě v 26. minutě byly naposledy ve vedení domácí hráčky.