World Athletics Continental Tour Gold 2024

Trutnovské basketbalistky přišly ve Varech o neporazitelnost

Praha - Basketbalistky Trutnova ztratily ligovou neporazitelnost, když dnes v pátém kole prohrály v Karlových Varech 71:73. Východočešky v zápase opakovaně smazaly až desetibodové manko a i v dramatickém závěru dokázaly v poslední minutě vyrovnat trojkou Mišurové. Ovšem 19 sekund před koncem slovenská opora Turbová vstřelila vítězný koš, na druhé straně se tříbodový pokus Hindrákové už neujal.

Hráčky BK Trutnov
zdroj: bktrutnov.cz

Stoprocentní úspěšnost tak v lize má už jen mistrovský USK Praha, který deklasoval VŠE Praha 108:38.

Také brněnské Frisco se po dvou domácích porážkách s pražskými týmy USK a VŠ, který dnes na historický úspěch snadno navázal na palubovce nováčka Karlína (86:48), dočkalo vítězství 85:77 na hřišti Slovanky. Ani v Mladé Boleslavi ale někdejší dominantní tým ligy neměl snadnou úlohu.

Po obrovské krizi na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy domácí tým devatenácti body za sebou otočil skóre ze 14:21 na 33:21, musely Brňanky dokonce dotahovat dvanáctibodové manko. Už do poločasu se jim to podařilo, ale ještě v 26. minutě byly naposledy ve vedení domácí hráčky.