Volejbalový magazín

Basketbalistky USK Praha porazily tým USA

Praha - Basketbalistky USK Praha zvítězily v přípravném utkání na Folimance nad reprezentací Spojených států amerických 83:77. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 23 body Eva Vítečková. Pro české mistryně byl duel s Američankami generálkou před středečním startem Evropské ligy v Bourges.

Přípravné utkání USK Praha - olympijský tým USA
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Tým úřadujících mistryň světa a olympijských šampionek se představil na palubovce pražské Folimanky v rámci svého evropského turné. Stačil už porazit italské Schio a španělskou Valencii, se kterou pak prohrál v odvetě.

USK měl v utkání proti Američankám postaráno o motivaci. Velká část týmu včetně trenéra Lubora Blažka se totiž skládá z české reprezentace, která na loňském mistrovství světa prohrála ve finále právě s USA.

Vedení se Češky ujaly už v první čtvrtině a i přes nevydařenou druhou část dokázaly v druhé půli zápas rozhodnout. Vedle Vítečkové k tomu přispěla 15 body další reprezentantka Kateřina Elhotová. Za USA dala 20 bodů Tina Charlesová, jednička loňského draftu WNBA.