ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. ledna 2018 Vladislav

Basketbalová reprezentace trénuje v novém složení

Velikost textu:

Liberec - V Liberci se sešla v novém složení česká mužská basketbalová reprezentace. Změnila se trenérská dvojice, realizační tým i hráči, jen cíle zůstaly stejné: vymanit se z divize B a postoupit na mistrovství Evropy v roce 2013. Směr k tomuto cíli nastavila i mezinárodní federace. Po zrušení systému dvou divizí svitla totiž i českým hráčům větší naděje, že by mohli v budoucnu hrát na evropských šampionátech častěji.

Basketbalová reprezentace
Basketbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Basketbalová reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trenér basketbalové reprezentace Pavel Budínský autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Od roku 2013 bude na kontinentálním šampionátu startovat o 8 týmů více než dosud. S ohledem na tento fakt dostali v národním týmu šanci i nové tváře. "Můj názor je, že by se tým měl budovat s perspektivou právě pro rok 2013," prohlásil trenér národního týmu Pavel Budínský.

Noví trenéři se musejí obejít bez známých hvězd Welsche a Veselého. Naopak Luboš Bartoň doléčil achilovku a je připraven. "Cítím se výborně, achilovka se zlepšuje, ještě to není úplně jako před zraněním," uvedl Bartoň.

Basketbalisté se sešli v Liberci

V divizi B se Češi postupně utkají se Slovenskem, Kyprem a Švýcarskem.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.