neděle 25. června 2017 Ivan

Volejbalistky Prostějova porazily ve finále oslabené Brno 3:0

Prostějov - Volejbalistky Prostějova, obhájkyně titulu, porazily v repríze loňského finále a zároveň prvním finále extraligy KP Brno za pouhých 65 minut hladce 3:0. Finálová série nejvyšší soutěže volejbalistek byla dnes zahájena v Prostějově. Brňanky přijely k zápasu s velkým favoritem jen se šesti hráčkami bez svých juniorek. Vedení klubu totiž dalo přednost startu mladých hráček ve finále juniorské extraligy v Praze proti Olympu. Druhé utkání finálové série je na programu v pondělí v 18:00 opět v Prostějově.

VK Modřanská Prostějov - VK KP Brno

K prvnímu finálovému vítězství stačil Hanačkám průměrný výkon, na jejich hře se projevilo podcenění soupeře. Brňanky i v oslabené sestavě kladly favorizovaným soupeřkám odpor, dařilo se jim v obraně na síti. Nastoupily bez libera, neboť hráčka na tomto postu Jášová se přesunula na místo smečařky a naopak smečařka Melichárková fungovala jako blokařka.

Ovšem Brňankám vycházelo podání, kterým dostaly soupeře zejména ve druhém setu pod tlak. V této části zápasu už dokonce vedly 17:12, koncovku však nedotáhly k vítězství.