Evropská a Konferenční liga UEFA

Basketbalistky USK Praha a Brna vyhrály v 3. kole EL

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha ve třetím zápase Evropské ligy porazily na domácí palubovce polský Gorzów 96:79 a získaly druhé vítězství v základní skupině. České mistryně se příští středu představí v Košicích. USK tak odčinil minulý domácí nezdar s Rivasem Madrid. Naopak polský nováček soutěže je nadále bez výhry. Přesnější a důraznější hra v obraně po změně stran zajistila basketbalistkám týmu Frisco Sika Brno také ve třetím kole Evropské ligy vítězství na půdě francouzského Tarbes 70:62. Ještě v poločase český tým prohrával o tří body 34:37, ale třetí čtvrtinu vyhrál 19:10 a položil základ k úspěchu.

Tarbes - Frisco Sika Brno 62:70

Nejvíce bodů: Eldebrinková 23, Houstonová 12, Yacoubouová-Dehouiová 12 - Horáková 19, McWilliamsová 12, Kulichová 12, Grimaová 10, Bonnerová 9, Vítečková 8. Rozhodčí: Sudek (SR), Haarbob (Niz.), Prob (Švéd.). Trestné hody: 11/6 - 15/13. Fauly: 16:16. Trojky: 8:3.

USK Praha - Gorzów 96:79

Nejvíce bodů: Elhotová 25, Kraayeveldová 18, Kublinová 16, Maltsiová 14, LeDréanová 10 - Kaczmarczyková 20, Piekarská 17, Sapovová 13, Spencerová 11. Rozhodčí: Drabikovskij (Ukr.), Aukrogers (Lot.), Laurinavičijus (Lit.). Fauly: 12:14. Trestné hody: 8/7 - 18/17. Trojky: 15:6. Diváci: 400.