neděle 23. dubna 2017 Vojtěch

Karviná si v Poháru EHF veze z Rumunska prohru o osm branek

aktualizováno 10. 10. 2009 19:50

Praha/Resita - Házenkáři Karviné podlehli v úvodním utkání 2. kola Poháru EHF rumunské Resitě 32:40. V domácí odvetě, která je na programu za týden v neděli, tak budou mít těžkou pozici. Házenkáři Dukly Praha jsou na pokraji vyřazení. Domácí zápas s ukrajinským celkem ZTR Záporoží prohráli 24:29 a v soutěži se udrží jen v případě, že přesně za týden zlikvidují pětigólové manko na palubovce soupeře.

Dukla - Záporoží

Český mistr z Karviné se dnes proti úřadujícímu vítězi Vyzývacího poháru držel pouze v úvodních minutách. Pak ale hosté začali dělat velké množství technických chyb, po kterých soupeř jednoduše skóroval z rychlých protiútoků. V polovině první půle vedla Resita už rozdílem šesti branek a svoje vedení do poločasu navýšila na devět gólů.

I přes fyzickou převahu domácích hráčů se Karviné podařilo změnou obrany, kdy v druhé půli bránila střelce Petreu osobně, snížit ztrátu na šest branek, ale blíž se už nedostala. "Vzhledem k tomu, co jsme v zápase viděli a jakou hrou se soupeř prezentoval, věřím, že není osmibranková prohra beznadějná do domácí odvety," zůstal optimistou kouč českého mistra Jozef Hanták.

Utkání Dukla Praha - ZTR Záporoží

"První půle nám nevyšla podle představ, dělali jsme hodně chyb a špatně nám pracovala obrana. Ve druhé půli se tato činnost zlepšila a střelecky nás táhla trojice Petrovský, Hanták (mladší) a Zdráhala. Pak ale přišla dvě sporná vyloučení a sedmimetrové hody, které Resitě dovolily získat konečný osmibrankový náskok," posteskl si Hanták.

Házenkáři Dukly budou na Ukrajině dotahovat pětigólové manko

Hosté z Ukrajiny coby pravidelný účastník evropských pohárů využili potíže Dukly se sestavou. Trenér Pavel Pauza nemohl kvůli zdravotním problémům postavit Poláška s Kotrčem, do hry nezasáhli ani Piskač s Králem a jeho tým byl záhy pozadu o pět gólů (2:7).

Po oddechovém času už Dukla odehrála vyrovnaný zbytek poločasu, o přestávce ale stále vysoko prohrávala 10:16, a když nezvládla ani úvod druhé půle, měla už osmigólové manko. Nárůst skóre zastavil brankář Petržala a Pražanům pomohla i přesilovka, ale blíž než na rozdíl pěti gólů se jim opakovaně nepodařilo přiblížit.