středa 26. dubna 2017 Oto

Ruští basketbalisté po prohře se Srbskem evropský titul neobhájí

Katovice (Polsko) - Ruští basketbalisté neobhájí titul mistrů Evropy. Ve čtvrtfinále šampionátu v Polsku podlehli Srbsku 68:79. Svěřenci amerického kouče Davida Blatta doplatili na výpadek ve druhé čtvrtině, během kterého umožnili soupeři nastřílet 17 bodů za sebou. Srbové se ujali vedení 38:24 a zbytek zápasu kontrolovali. Mladý srbský výběr si postupem do semifinále zajistil zároveň účast na mistrovství světa v Turecku v příštím roce. O postup do finále se utká s lepším z pátečního duelu mezi Slovinskem a Chorvatskem.

Basketbal
Basketbal

Hned pětice srbských hráčů nastřílela dvouciferný počet bodů, nejlepším střelcem zápasu byl Uroš Tripkovič s 18 body. Velký podíl na výhře měl Kosta Perovič, jenž během dlouhé bodové šňůry ve druhé čtvrtině dal jedenáct ze svých třinácti bodů.