pátek 26. května 2017 Filip

Házenkáři Karviné postoupili z 1. kola Poháru EHF

Dudelange (Lucembursko) - Házenkáři Karviné postoupili do 2. kola Poháru EHF. V odvetě proti lucemburskému Dudelange vyhráli 27:24. Stejně jako v prvním zápase, ve kterém doma zvítězili 32:21, vytvořili Karvinští velké množství technických chyb a především díky tomu se podařilo soupeři uhrát přijatelný výsledek. Ve druhém kole na Karvinou čeká rumunský celek UCM Sport Resita.

Házená

Na vyrovnaný duel to zpočátku ale vůbec nevypadalo a už po deseti minutách vedl český celek 8:1. Soupeř však využil dvojnásobnou přesilovku a do poločasu snížil především díky rychlým brejkům na rozdíl jediné branky. Karviná zápas ale dotáhla do vítězného konce, když ve druhé půli získala tříbrankové vedení, které už udržela. V utkání dostali příležitost všichni hráči z lavičky.

"Cílem utkání bylo vyhrát a postoupit do dalšího kola. Tento cíl jsme splnili. Z pohledu trenérského jsme byli spokojeni s předvedenou hrou jen v prvních deseti minutách. Pak jsme se již jen přizpůsobili hře domácích a zápas se odvíjel jen v přátelském duchu. Opět nás limitovalo velké množství ztracených míčů a v tomto směru je z naší strany nespokojenost. Vázla také souhra mezi novými hráči," zhodnotil kouč českého mistra Martin Kostelník.