úterý 25. dubna 2017 Marek

Čeští házenkáři zdolali na úvod Novoročního turnaje Slovensko

Plzeň - Čeští házenkáři zvítězili v úvodním utkání Novoročního turnaje v Plzni nad reprezentanty Slovenska 26:22. Domácí tým dokázal uspět i přesto, že trenér Martin Lipták nechal většinu času největší opory svého výběru odpočívat. V druhém dnešním souboji porazilo Maďarsko celek Polska 30:27.

Čeští házenkáři

V české sestavě se nakonec přece jen objevil nejlepší střelec Filip Jícha, který přijel za týmem po zdravotních problémech některých reprezentantů. V zápase ale ani on, ani Jan Filip do hry nezasáhli, také Kubeš proseděl prakticky celý první poločas jen na lavičce náhradníků. Přesto šestici hráčů v poli a brankáři Štochlovi úvod zápasu v hale plzeňské Lokomotivy vyšel a v šesté minutě vedli domácí 4:2.

Soupeř měl ale výškovou převahu a rychle vyrovnal, střelecky se prosazoval hlavně Valo. Český tým zbrzdilo i zranění Mráze ve 12. minutě, který již poté do zápasu nezasáhl.

České reprezentaci pomohl Kubeš

Slováci si pak až do 25. minuty udržovali jedno- až dvoubrankové vedení, až v závěru poločasu posílil domácí obranu Kubeš a soupeř na pevné hrázi několikrát ztroskotal. Blýskl se gólman Štochl a střelecky dal o sobě vědět Vraný, jehož tři branky přinesly obrat ve skóre a domácí šli do kabin s dvougólovým vedením.

Po přestávce oba celky přidaly na důrazu, a přestože se nehrála nijak zvlášť kvalitní házená, bojovnost aktérů to divákům vynahrazovala. Slovákům dělala starosti hlavně hbitá hra dvojice Sklenák - Zdráhala, k výborné defenzivě přidal několik úspěšných střeleckých pokusů Kubeš. Hlavně on byl po přestávce jen těžko k udržení a jeho sedm branek dovedlo český celek k výhře.