úterý 21. listopadu 2017 Albert

Volejbalistky Prostějova v extralize poprvé prohrály

aktualizováno 16. 12. 2008 07:29

Olomouc - Volejbalistky Prostějova utrpěly první porážku v letošním extraligovém ročníku, dnes je na domácí palubovce porazily hladce 3:0 na sety hráčky Olomouce. Ambiciózní účastník Ligy mistryň po jedenácti vítězných zápasech na domácí scéně prohrál s týmem, který ho vyřadil v semifinále loňského ročníku.

Volejbalistky Prostějova

Olomouc zaskočila favorita tvrdým servisem a výbornou obranou. Prostějovské volejbalistky se trápily na příjmu a z vysokých nahrávek nedokázaly zakončovat útoky. Po hladce ztracené úvodní sadě si ve druhém setu zlepšeným výkonem vypracovaly několikabodový náskok, ale Olomouc vývoj sady otočila a zvítězila 25:23.

To svěřenkyně Miroslava Čady definitivně zlomilo. Třetí sada se už odehrávala zcela v režii olomouckých volejbalistek, které se za 82 minut radovaly z překvapivého úspěchu. Prostějov je tak v tabulce druhý se shodnou bilancí jako vedoucí Královo Pole Brno, Olomouc se posunula na třetí pozici.