sobota 22. července 2017 Magdaléna

Basketbalista Denveru Anthony nastřílel 33 bodů za čtvrtinu

New York - Basketbalista Denveru Carmelo Anthony dokázal ve středečním utkání NBA proti Minnesotě během jediné čtvrtiny nastřílet 33 bodů, čímž vyrovnal rekord soutěže. Ten drží od roku 1978 George Gervin ze San Antonia. Anthony si i přes zdravotní problémy vytvořil 45 body letošní maximum a byl hlavním strůjcem vítězství 116:105.

Basketbal - NBA

Již desátou výhru v řadě si připsali hráči Clevelandu, na hřišti Philadelphie se ale tentokrát notně zapotili. Na rozdíl od předchozích vysokých výher nemohla v závěrečné čtvrtině odpočívat jejich největší hvězda LeBron James, autor 29 bodů. Hosté sice vedli již o dvacet bodů, závěrečný nápor Sixers ale snížil manko na rozdíl šesti bodů, poslední dvě minuty už ale kýžený obrat nepřinesly.

V zápase Los Angeles Lakers proti Phoenixu chyběl hostům citelně Shaquille O'Neal, jenž proti svému bývalému zaměstnavateli nenastoupil kvůli úmrtí své dvaadevadesátileté babičky. "To ona mě vychovala a udělala ze mě toho, kdo jsem," poznamenal pivot Suns před odjezdem na pohřeb do Severní Karolíny. V samotném zápase, který Phoenix prohrál 110:115, jej zastoupil nováček Randy Lopez a zaznamenal osm bodů.

Výsledky:

Toronto - Indiana 101:88, New Jersey - New York 109:121, New Orleans - Charlotte 105:89, Oklahoma City - Memphis 102:108, LA Lakers - Phoenix 115:110, San Antonio - Atlanta 95:89, Denver - Minnesota 116:105, Golden State - Milwaukee 119:96, Philadelphia - Cleveland 93:101.