Svět motorů

Zubří má další bronz, souboj s Lovosicemi rozhodl pátý duel

Házenkáři Zubří vybojovali v extralize stejně jako před rokem bronzové medaile. V rozhodujícím pátém utkání porazili Lovosice 35:31.

Házenkář Zubří Jan Zahradníček
zdroj: isifa/MAFRA/Luděk Ovesný

Zuberští házenkáři v sérii dvakrát prohrávali, ale v neděli na palubovce soupeře po předchozí porážce po prodloužení odvrátili mečbol přesvědčivým vítězstvím o deset branek a nyní před vlastními diváky obrat dokonali.

V úvodu rozhodujícího duelu si nejprve hosté vypracovali až tříbrankový náskok, ale od stavu 5:8 domácí čtyřmi góly skóre otočili a soupeře už do vedení zpátky nepustili.

Už před poločasovou přestávkou vedli svěřenci končícího trenéra Andreje Titkova, jehož nahradí Dušan Poloz, až o pět branek (17:12). Velkou zásluhu na tom měl brankář Petr Orság. Ve druhém poločase byl rozdíl až sedmigólový a domácí zápas kontrolovali.

O 3. místo - 5. zápas:

Zubří - Lovosice 35:31 (17:13), konečný stav série 3:2.

Konečné pořadí: 1. Karviná, 2. Plzeň, 3. Zubří, 4. Lovosice, 5. Dukla Praha, 6. Jičín, 7. Kopřivnice, 8. Frýdek-Místek, 9. Nové Veselí, 10. Hranice, 11. Brno, 12. Strakonice.