58. Rally Šumava Klatovy

Dukla znovu nestačila na Plzeň a neobhájí titul

Házenkáři Dukly prohráli ve čtvrtfinále s Plzní i třetí utkání (24:25) a titul neobhájí. Plzni se povedla odveta za loňské prohrané finále. Úřadujícím mistrům nepomohlo ani třináct branek Vojtěcha Patzela. V semifinále jsou i vítěz základní části Zubří a druhá Karviná.

Házenkáři Dukly Praha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

V prvním poločase dominovaly v hale v Ruzyni obrany, do šaten šly oba týmy za stavu 10:9 pro domácí. Ve druhé půli se Dukla ujala až tříbrankového vedení, avšak Plzni se deset minut před koncem podařilo vyrovnat. Poté se obě mužstva držela na dostřel, rozhodující byla trefa Jakuba Šíry na 25:23 čtyři minuty před koncem.

Dukle už se podařilo jen snížit, snahu o vyrovnání zmařil špatnou přihrávkou Dieudonné Mubenzem, pro něhož to byl poslední zápas v barvách Dukly. Český reprezentant v týdnu podepsal dvouletou smlouvu s bundesligovým Hüttenbergem.

Čtvrtfinále play-off házenkářské extraligy mužů - 3. zápasy:

Dukla Praha - Plzeň 24:25 (10:9)

Nejvíce branek: Patzel 13/6, Šůstek 5 - Poloz 5/3, Šíra a Ivancev po 4. Konečný stav série: 0:3.

Frýdek-Místek - Zubří 24:25 (10:15)

Nejvíce branek: Kocich 10/3, Strack a Gřešek po 4 - Hrstka 5/1, Douda 4/2, Pich 3. Konečný stav série: 0:3.