SP Švédsko

Na domácí palubovce zvítězili. Pardubičtí jsou výhru od semifinále

Pardubičtí basketbalisté uspěli v pátém čtvrtfinálovém utkání a ujali se vedení v sérii 3:2. Své ústecké soupeře porazili jasně o sedmnáct bodů 99:82 a mají postupový mečbol, který mohou proměnit v příštím utkání na palubovce Severočechů.

Pardubický Jiří Welsch
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Ústí tentokrát vedlo po úvodní čtvrtině i díky úspěšné střelbě trojek o tři body, ale domácím se povedlo zápas otočit. "Zlom v utkání přinesl náš vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme natáhli naše vedení k 15 bodům," řekl pardubický kouč Tomáš Bartošek. "Jsme velice rádi jak za výsledek, tak za předvedenou hru," dodal. Hostům nepomohlo ani 29 bodů Donalda Robinsona.

Pardubičtí basketbalisté vedou sérii s Ústím

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy mužů - 5. zápas:

Pardubice - Ústí nad Labem 99:82 (25:28, 49:46, 77:67) Nejvíce bodů: Pandula a Švrdlík po 18, Welsch 12, Nečas a Půlpán po 10 - Robinson 29, Singletary 11, Pecka, Šmíd a Votroubek po 10. Stav série: 3:2.