čtvrtek 30. března 2017 Arnošt

Boston v basketbalu na poslední chvíli rozstřílel Golden State

aktualizováno 27. 11. 2008 09:44

New York - Úřadující šampion v NBA, tým Bostonu, dokázal ve středečním duelu otočit nepříznivý vývoj proti Golden State. Nakonec zvítězil 119:111, přitom ještě ve třetí čtvrtině prohrával o 14 bodů. Díky střeleckému výkonu Raye Allena, Paula Pierce a Kevina Garnetta si nakonec Celtics vytvořili letošní maximum v počtu nastřílených bodů.

Ilustrační foto

Nejhorší tým celé soutěže Oklahoma City prohrál potřinácté za sebou, tentokrát o 35 bodů v Clevelandu. Domácí ani nevyužili na maximum schopností LeBrona Jamese, jenž za 17 minut na hřišti stihl nastřílet 14 bodů.

Po rozsáhlejší výměně se poprvé v dresu Clippers představily posily z New Yorku Zach Randolph a Mardy Collins, svému novému zaměstnavateli ale štěstí nepřinesli. Randolph minul v zápase z Denverem osm z 11 střeleckých pokusů, Collins zase v úvodu sbíral rychleji fauly než body. Domácím se přesto v závěru podařilo téměř smazat třináctibodové manko. V závěru však vzal na sebe zodpovědnost Carmelo Anthony, jenž 30 body uchránil hostům z Denveru těsnou výhru 106:105.

Ještě vyrovnanější byl duel mezi Sacramentem a New Jersey, který muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se 12 sekund před koncem trefil hostující Devin Harris a Kings už nenašli odpověď, přestože zkusili ještě dva těžké trojkové hody. New Jersey vyhrálo v Sacramentu poprvé po 11 letech.

Těžkou ránu dostalo Miami v Portlandu, kde prohrálo o 38 bodů. Mistrovský tým z roku 2006 a zároveň nejhorší tým sezony 2007/08 se dostal opět pod padesátiprocentní bilanci výher a porážek.

Výsledky:

Atlanta - Milwaukee 102:96, Cleveland - Oklahoma City 117:82, Toronto - Charlotte 93:86, Boston - Golden State 119:111, Philadelphia - Orlando 94:96, Detroit - New York 110:96, LA Clippers - Denver 105:106, Houston - Indiana 90:91, San Antonio - Chicago 98:88, Utah - Memphis 117:100, Portland - Miami 106:68, Sacramento - New Jersey 114:116 po prodl., Minnesota - Phoenix 102:110.

3.Utah 1610662,5
  4.Minnesota 1331023,1