sobota 24. června 2017 Jan

Basketbalistky USK ztratily slibně rozehraný zápas ve Valencii

Valencie (Španělsko) - Rozhodujícím okamžikem, který přispěl k prohře basketbalistek ZVVZ USK Praha na palubovce španělské Valencie, byl výpadek na konci třetí čtvrtiny. Ve Valencii dnes vysokoškolačky v Evropské lize podlehly domácím hráčkám 69:88. České vicemistryně mají nyní bilanci dvou výher a pěti porážek a pohoršily si tak v boji o postup ze základní skupiny do vyřazovacích bojů.

Basketbalistky USK Praha a Valencie

USK hostí příští středu na Folimance Šibenik a bezpodmínečně mu musí oplatit prohru z prvního vzájemného duelu v Chorvatsku. V opačném případě šance českého týmu na účast v play off výrazně poklesnou a budou se pohybovat už jen v oblasti teorie.

Pražanky i ve Valencii znovu dokázaly, že při výjezdech ven nejsou zdaleka nebezpečné jako v domácím prostředí. V Evropské lize prohrály i svůj čtvrtý zápas venku. Proti španělským šampionkám, kterým na Folimance v říjnu uštědřily patnáctibodovou prohru, však bezmála tři čtvrtiny hrály naprosto vyrovnaně.

Hlavně začátek se jim povedl a díky dvojici Cashová, Ferančíková dokázaly zabrzdit nápor domácího týmu, v němž se dařilo i české pivotce Večeřové. Ta se po zranění kolena objevila v druhém letošním pohárovém utkání a zastínila i spoluhráčku Janu Veselou, další letní posilu Valencie z Brna. Večeřová celý zápas dělala Pražankám pod košem velké starosti, vedle 11 bodů přispěla i devíti doskočenými míči.

USK však ve Valencii dlouho držel naději na dobrý výsledek. Ještě v poločase svěřenkyně kouče Lubora Blažka vedly, ale čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny se zápas začal lámat ve prospěch Valencie.

Ta dostala dobrou obranou soupeře pod tlak, Bednářová dvakrát ztratila míč, jednou i Whalenová a po rychlé šňůře deseti nastřílených bodů domácí hráčky rychle odskočily do rozhodujícího jedenáctibodového trháku. Manko už zlomené Pražanky nedohnaly, jejich ztráta naopak v závěru ještě vzrostla.