Cyklotoulky

Ústí znovu uspělo a vede nadstavbu, Kolínu se nedaří

Basketbalisté Ústí nad Labem vyhráli i druhý zápas nadstavby a po vítězství 83:75 nad USK Praha vedou již o tři body. Neuspěl Kolín, který se musí bát o své postupové místo pro play-off.

Kolín nezvládl poslední čtvrtinu zápasu s Ostravou, do níž šly oba týmy za nerozhodného stavu, a porážka 80:87 znamenala už šestý neúspěch v NBL za sebou. "Na nás padla deka po těžkém losu, co jsme měli na konci základní části, a my se z toho musíme dostat. Už ve středu (při předchozí domácí porážce od Ústí po prodloužení) jsme byli v útoku takoví nijací a dnes to bylo znovu," konstatoval kolínský trenér Pavel Beneš.

Po šesti porážkách naopak zabodovalo předposlední Brno, jež porazilo v duelu týmů ze dna tabulky Jindřichův Hradec 90:81. V poraženém týmu dal DeAndre Upchurch 34 bodů a jen o dva zaostal za vlastním rekordem této sezony.

Ve skupině A1 Nymburk zvítězil i v třetí repríze finále nad Děčínem přesvědčivě 87:65 a uspěli i oba adepti na druhé místo po dlouhodobé části. Pardubice vyhrály ve Svitavách 97:74, přičemž Brandon Spearman dal z pozice náhradníka 24 bodů a za 22 minut hry. Opava i potřetí v sezoně porazila Olomoucko, na jeho palubovce vyhrála 95:91 a připsala si pátou výhru za sebou. V domácím dresu zaznamenal Jon-Christopher Fuller 24 bodů a 11 doskoků.