Basketbalistky Strakonic rozhodly zápas s Trutnovem v prodloužení

Prodloužení basketbalistkám Strakonic svědčí. Podruhé za sebou v něm pro sebe rozhodly zápas, tentokrát v utkání 18. kola porazil předposlední tým soutěže na své palubovce Trutnov 73:68 a zkomplikoval mu tak vyhlídky na play-off.

Pavla Švrdlíková z týmu Žabiny Brno
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

V prvním utkání po reprezentační přestávce Jihočešky navázaly na předchozí vítězství 60:59 po prodloužení v Ostravě. V lize mají na kontě pouze tři výhry, v normální hrací době porazily jen poslední Technic Brno.

Hlavní postavou Strakonic byla Alena Jeništová, autorka 28 bodů a 11 doskoků. Byla to také ona, kdo poslal zápas půl minuty před koncem do prodloužení.

Trutnov na deváté pozici nevyužil možnost přiblížit se poslednímu postupovému místu do play-off. Karlovy Vary ho drží po domácí porážce s Žabinami Brno 56:65 nadále s dvoubodovým náskokem.

Basketbalistky KP Brno podruhé v sezoně nastřílely alespoň 100 bodů a po vítězství 100:52 nad outsiderem z Technicu Brno se v neúplné tabulce posunuly před Hradec Králové a Slavii Praha na třetí místo.

Liga žen - 18. kolo:

KP Brno - Ostrava 100:52 (22:15, 52:29, 77:36) Nejvíce bodů: Šujanová 19, Lančová 17, Satoranská 16, Burgrová 12, Remenárová 11 - Kubíčková a Vojtíková po 14, Smutná 8.

Karlovy Vary - Žabiny Brno 56:65 (15:16, 30:34, 42:52) Nejvíce bodů: Malečková 13, Webbová 12, Rokošová 9 - Baysová 15, Buzovová 14, Švrdlíková 13.

Strakonice - Trutnov 73:68 po prodl. (13:16, 32:34, 53:48, 64:64) Nejvíce bodů: Jeništová 28, T. Šípová 19, Petrušková 12 - Bethelová 21, Vitulová 14, Rylichová 13.