Volejbalový magazín

Opava s Nymburkem držela tempo do půle, druhé Pardubice padly s Děčínem

Basketbalový mistr z Nymburka se drží v roli. V 17. ligovém kole nezaváhal v Opavě, která je v tabulce třetí, ale nejlepšímu týmu ligy stačila vzdorovat jen do poločasu a nakonec prohrála 75:101. Nečekanou porážku zaznamenaly druhé Pardubice, které doma padly s pátým Děčínem 67:72.

Viktor Půlpán z Pardubic
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

Děčín měl od začátku navrch a v jednu chvíli dokonce vedl už o 15 bodů. Za prvním vítězstvím venku po pěti zápasech táhl severočeský celek především rozehrávač Ondřej Šiška, který zaznamenal 24 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl se 16 body Scott Martin.

Lídrem Nymburka byl s 20 body Jaromír Bohačík, v domácím dresu dal pět ze čtrnácti opavských trojek Jakub Šiřina, autor 19 bodů.  "Naši hráči podali heroický výkon v prvním poločase, ale ve druhém už soupeř předváděl basketbal, na který jsme neměli," uznal opavský trenér Petr Czudek.

Nymburský kouč Oren Amiel přiznal, že se o poločase na tým hodně zlobil. "Věděli jsme, co Opava bude hrát, ale stejně jsme na to nezareagovali a dovolili domácím poločasové vedení. Naštěstí jsme ve druhé půli zlepšili obranu," řekl. "Dnes to byl náš typický ligový výkon v poslední době. Začneme poněkud laxně, soupeř se chytí a jsou tady problémy. Díky vyrovnanosti naší lavičky nakonec soupeře přehrajeme, ale stojí nás to hodně sil," doplnil Pavel Pumprla.

Pardubice teprve podruhé doma prohrály, tentokrát nestačily na Děčín

V zápase posledního Jindřichova Hradce s Olomouckem se odehrál střelecký souboj mezi domácím DeAndrem Upchurchem a Jonem-Christopherem Fullerem. O bod vyzněl pro jindřichohradeckého hráče (34:33), Fuller ale přidal i 13 doskoků a Hanáci zvítězili 96:86.

Kolín porazil Svitavy 76:65 a po čtvrtém vítězství za sebou souseda v tabulce předstihl. Hostující Pavel Slezák byl s 21 body nejlepším střelcem zápasu, v domácím týmu dal Miloš Pajovič 15 bodů, Lee Skinner zaznamenal double double za 12 bodů a 14 doskoků.

Liga basketbalistů - 17. kolo:

Kolín - Svitavy 76:65 (15:21, 40:36, 59:53) Nejvíce bodů: Pajovič 15, Šafarčík 14, Skinner 12, Bakič a Číž po 10 - Slezák 21, Marko 18, Roseboro 10.

Jindřichův Hradec - Olomoucko 86:96 (16:22, 35:51, 58:71) Nejvíce bodů: Upchurch 34, Zuzák 19, Sinadinovič-Stojilkovič 13 - Fuller 33, Mitchell 23, Močnik 12.

Opava - Nymburk 75:101 (18:24, 49:48, 61:72) Nejvíce bodů: Šiřina 19, Slavík 15, Jurečka 14 - J. Bohačík 20, Berisha 13, Ray a Davis po 12, Vyoral 11.

Brno - USK Praha 70:59 (18:20, 32:33, 50:49) Nejvíce bodů: Barry 20, Mays a Lelič po 14, Primorac 12 - Bookert 20, Raines 11, Křivánek 10.

Ústí nad Labem - Ostrava 92:53 (26:13, 50:25, 69:38) Nejvíce bodů: Robinson 17, Pecka 15, Svejcar a Šteffel po 14, Teague 10 - Stojačič 22, Medvecký 13, Woods 6.