Svět motorů

Bitvu o každý míč v Českých Budějovicích vyhrálo Karlovarsko

Zápas třetího se čtvrtým celkem extraligy přinesl první domácí porážku v sezoně volejbalistům Českých Budějovic. Obhájci titulu totiž po urputné bitvě v dohrávce 11. kola podlehli Karlovarsku 2:3. Budějovice jsou teď v tabulce druhé o skóre před Kladnem a o dva před svým pondělním pokořitelem. Vedení drží Liberec, který na domácí půdě zvítězil 3:0.

Utkání České Budějovice - Karlovarsko
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

V pondělní dohrávce se v úvodním setu zdálo, že obhájce titulu z Českých Budějovic si v klidu dojde pro výhru. Jenže od druhého setu se strhla bitva o každý bod a na konci se radovali hráči Karlovarska.

Jihostroj, který přišel v extraligové sezoně o neporazitelnost teprve v minulém utkání v Kladně, prohrál druhou sadu a potíže měl i ve třetí, ale odvrátil setbol a zvítězil 26:24. Pak už se ale karlovarský celek podobného zaváhání vyvaroval. Poslední bod v tie-breaku hostům získal útokem ze středu sítě nejlepší hráč zápasu Henri Treial.

Volejbalisté Karlovarska vyhráli v Č. Budějovicích

Liberec měl s Ústím největší práci v úvodním setu, který vyhrál rozdílem dvou bodů, pak už převaha favorizované Dukly narůstala. Bývalý reprezentační univerzál Jan Štokr přispěl k výhře 20 body, z toho pěti esy.

Kladno prohrálo v hale poslední Odoleny Vody úvodní sadu, nakonec si ale odvezlo tříbodovou výhru 3:1. "Než jsme se dostali po evropském poháru do tempa, trvalo nám to set. V těch dalších jsme potvrdili roli favorita," řekl kladenský trenér Milan Fortuník. "Od druhého setu jsme při nejlepší vůli na kvalitu soupeře nestačili," uznal domácí kouč Jiří Vojík.