pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan
Superliga florbalistů

Střešovice vyhrály v prodloužení a vezou z Mladé Boleslavi dva body

Florbalisté Střešovic se rozjíždějí pomalu, ale jistě. Jedni z favoritů superligy měli matný vstup do sezony, ale v dohrávce šestého kola vyhráli v Mladé Boleslavi v prodloužení 5:4. Začali dobře, sahali po vítězství, pak v základní hrací době ubránili remízu. V prodloužení tři na tři byli nakonec šťastnější, dali vítězný gól a vezou dva body. Pro Mladou Boleslav je to vůbec první ztráta v sezoně.

Střešovický florbalista Marek Deutsch

Hráči Střešovic začali v Boleslavi ofenzivně a už ve 3. minutě se trefil Ullmann, který zkušeně proměnil trestné střílení. Střelec úvodního gólu zápasu byl pro domácího brankáře Bauera největší hrozbou. V úvodu druhé třetiny uhodil podruhé a prsty měl i v dalších dvou gólech.

Na druhé straně byl hodně nebezpečný Gruber, který dvakrát stáhl vedení soupeře na jediný gól. Potřetí už ho zastoupil Tomašík a před druhou přestávkou stanovil skóre na 3:4.

Luděk Benda, kouč Střešovic, byl spokojený s útočnou činností týmu. "S ofenzivou je spokojenost, ale vzadu ještě musíme ty díry zaplácnout," konstatoval v průběhu druhé třetiny.

Rozhodující gól v zápase M. Boleslav - Střešovice

Boleslavský střelec Gruber zase litoval prospaného začátku zápasu. "Nepovedla se nám první třetina, pak jsme se zvedli, ale musíme hrát víc do brány," tvrdil před poslední části hry.

A Boleslav si to vzala k srdci. Začala náporem. Chroust brzy vyrovnal na 4:4. Domácí pak měli většinou hru ve své moci. Často jejich snahu o vítězný gól zmařil až brankář Kafka. Ten nekapituloval ani v závěru, kdy Boleslav nevyužila přesilovku 5:3.

V prodloužení, které se nově hraje tři na tři, byli štastnější hosté - rozhodl Beneš.

Mladá Boleslav – Střešovice 4:5 po prodl. (0:1, 3:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. a 26. Gruber, 38. Tomašík, 44. Chroust - 3. a 21. Ullmann, 28. a 65. Beneš, 26. Slavík.