ČEZ Extraliga 2023/2024

95 bodů: Rozdíl mezi USK a Trutnovem

Basketbalistky mistrovského USK Praha drží nadále stoprocentní bilanci. Trutnov deklasovaly téměř stobodovým rozdílem 127:32 a vytvořily si nový střelecký rekord v ročníku.

Radost basketbalistek USK
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

USK vedou tabulku před rovněž neporaženým Nymburkem a Hradcem Králové. Hradecké Lvice dnes pátou výhru rovněž ozdobily stobodovým výkonem, na hřišti Slovanky vyhrály 105:82.

Hráčky USK dominovaly v Trutnově díky rychlé hře. První poločas vyhrály 54:23 a po přestávce svou nadvládu ještě zvýraznily. Třetí čtvrtinu ovládly rozdílem 26 bodů a v poslední části nastřílely soupeřkám dokonce 42 bodů.

Tři basketbalistky USK nastřílely minimálně 20 bodů, Alena Hanušová a Amanda Zahuiová daly po 25 a Kateřina Elhotová přidala 20 bodů.

Hráčky USK Praha mají nyní před sebou první euroligové utkání, které odehrají ve středu 11. října před domácím publikem proti francouzskému celku Bourges Basket.