úterý 17. října 2017 Hedvika

Házenkáři Dukly se venku hledají, ve Strakonicích zachraňovali remízu

Mistrovi se na palubovkách soupeřů nedaří. Házenkáři Dukly v extralize nevyhráli ani na třetí pokus venku, v hale nováčka Strakonic nakonec mohli být rádi, že zachránili bod. Brankář Tomáš Petržala totiž chytil sedmičku Michalu Zbíralovi. Dramatický zápas 5. kola skončil remízou 26:26.

Štěpán Jeníček z Dukly Praha (vlevo) v souboji s Janem Blechou z Plzně

Pražané vstoupili do utkání skvěle a v osmé minutě vedli 5:0. Jihočeši se však vzpamatovali, vývoj otočili a v poločasové pauze vedli 13:12. I když po vyloučeném Nejdlovi přišli ze stejného důvodu také o kanonýra Mošovského, neustále nad Duklou vedli. Té se podařilo vyrovnat až v poslední minutě zásluhou Mubenzema a Patzela. Drama nakonec skončilo dělbou bodů.

Do vedení v tabulce se dostalo Zubří díky vítězství 29:23 nad Brnem. Druhý je Jičín, který doma zdolal Hranice rozdílem deseti branek (27:17).

"Velmi dobře pracovala obrana v zádech s výbornými brankáři v čele s Filipem Veverkou. V útoku se předvedly obě letní posily - jak Libor Horut, tak i Mateusz Wolski. Doufám, že takhle budeme hrát jak v Novém Veselí, tak i po reprezentační pauze," řekl kouč Jičína Petr Mašát.

Extraliga házenkářů - 5. kolo:

Jičín - Hranice 27:17 (13:12) Nejvíce branek: Král 7/1, Šulc a Wolski po 5 - Stržínek 6, Kozlovský 4, Andrš 4/1.

Zubří - KP Brno 29:23 (15:8) Nejvíce branek: Hrstka 8/4, Zeman 6, Janíček 5 - J. Hanták 9/1, Koubek a Mičola po 4.

Strakonice - Dukla Praha 26:26 (13:12) Nejvíce branek: Mošovský 8/2, Zbíral 6, Krejčí 5 - Šůstek 8/1, Mubenzem 6.