Pozemkářky daly na ME první gól, po výprasku od Španělek je ale čeká boj o záchranu

Amsterdam – I druhý zápas na mistrovství Evropy přinesl českým pozemním hokejistkám vysokou porážku. Proti Španělsku se jim sice podařilo prosadit, ale Jihoevropanky zvítězily jasně 7:1. Češky tak mají už nyní jistotu, že je čeká boj o udržení v elitní skupině.

České pozemní hokejistky
zdroj: ČT sport

Osmý tým loňské olympiády v Riu v první čtvrtině dominoval a vyhrál ji jasně 3:0. Pak však Španělky polevily, Češky díky tomu srovnaly hru a ve 44. minutě se zásluhou Hanzalové dočkaly prvního gólu na turnaji. Vzápětí mohla přidat druhý Haklová, ale po sólu netrefila branku. Soupeřky to probralo, opět zabraly a závěrečnou čtvrtinu ovládly 3:0.

České reprezentantky tak vysokou prohrou navázaly na úvodní debakl 0:6 s Belgií. Před posledním zápasem základní skupiny, ve kterém v úterý nastoupí proti trojnásobným olympijským šampionkám a prvnímu týmu světa Nizozemkám, mají jistotu, že je čekají boje o udržení.

Pozemkářky prohrály na ME se Španělskem 1:7