ČTsport

ČTsport
pátek 24. listopadu 2017 Emílie
CZECH OPEN

Florbalisté Mladé Boleslavi, Chodova a Bohemians postoupili do čtvrtfinále

Velikost textu:

Praha - Tři zástupce mezi nejlepší osmičkou má český florbal na letošním ročníku Czech Open. Čtvrfinále v elitní kategorii mužů okusí hráči FbŠ Bohemians, Mladé Boleslavi a Chodova. "Klokany" čeká v sobotu zápas o místenku v semifinále proti švédskému Pixbu Wallenstam, Mladá Boleslav se utká s dalším švédským týmem Falunem a Chodov vyzve švýcarský SV Wiler-Ersigen. Mezi ženami se do čtvrtfinále probojovala také čtveřice českých týmů.

Jiří Juhaňák (vlevo) a Jani Kukkola na Czech Open
Jiří Juhaňák (vlevo) a Jani Kukkola na Czech Open

Bohemians remizovali v základní skupině se švýcarským Könizem 5:5, následně porazili Thurgau a uhráli bod s Falunem, takže skončili v osmifinálové skupině E druzí.

Florbalisté z Mladé Boleslavi i Chodova se dostali do čtvrtfinále zásluhou kvalifikace play-off. Středočeši vyhráli nad Otrokovicemi 4:1 a nad Könizem 3:2, Chodov si poradil s Höllvikenem 6:2 a Tatran Střešovice zdolal 6:5.

V ženské kategorii postoupily do čtvrtfinále čtyři domácí celky a jeden se s jistotou dostane i mezi nejlepší kvarteto. Odehraje se totiž souboj mezi mistrovskými Ivanti Tigers s FBC Ostrava. Bohemians nastoupí proti Pixbu Wallenstam a Chodov čeká finský EräViikingit.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:

Elitní kategorie mužů:

Skupina A: FbŠ Bohemians - Köniz (Švýc.) 5:5, Höllviken (Švéd.) - Vítkovice 1:1. Konečné pořadí: 1. Bohemians 3 zápasy/7 bodů (skóre 15:11), 2. Vítkovice 3/4 (11:8), 3. Köniz 3/4 (9:13), 4. Höllviken 3/1 (5:8).

Skupina B: FBC Ostrava - Thurgau (Švýc.) 4:11, Falun (Švéd.) - Chodov 4:2. Konečné pořadí: 1. Falun 3/9 (15:9), 2. Thurgau 3/3 (13:10), 3. Chodov 3/3 (6:7), 4. FBC Ostrava 3/3 (12:20).

Skupina C: EräViikingit (Fin.) - Bulldogs Brno 3:1, Mladá Boleslav - Sparta Praha 7:3. Konečné pořadí: 1. EräViikingit 3/9 (10:2), 2. Bulldogs Brno 3/4 (11:8), 3. Mladá Boleslav 3/4 (10:7), 4. Sparta Praha 4/0 (6:20).

Skupina D: Pixbo Wallenstam (Švéd.) - Wiler-Ersigen (Švýc.) 4:7, Tatran Střešovice - Otrokovice 4:1. Konečné pořadí: 1. Wiler-Ersigen 3/9 (21:6), 2. Pixbo Wallenstam 3/6 (11:8), 3. Tatran Střešovice 3/3 (7:11), 4. Otrokovice 3/0 (1:15).

Osmifinálová skupina E: Vítkovice - Falun 3:6, FbŠ Bohemians - Thurgau 3:1, Bohemians - Falun 2:2, Vítkovice - Thurgau 3:3. Konečná tabulka: 1. Falun 3/7 (12:7), 2. Bohemians 3/7 (10:6), 3. Thurgau 3/1 (6:10), 4. Vítkovice 3/1 (9:14).

Osmifinálová skupina F: EräViikingit - Pixbo Wallenstam 2:0, Bulldogs Brno - Wiler-Ersigen 2:7, EräViikingit - Wiler-Ersigen 4:4, Bulldogs Brno - Pixbo Wallenstam 1:5. Konečná tabulka: 1. Wiler-Ersigen 3/7 (18:10), 2. EräViikingit 3/7 (9:5), 3. Pixbo Wallenstam 3/3 (10:10), 4. Bulldogs Brno 3/0 (4:16).

Kvalifikace o čtvrtfinále - 1. kolo: Köniz - FBC Ostrava 5:2, Mladá Boleslav - Otrokovice 4:1, Chodov - Höllviken 6:2, Tatran Střešovice - Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech.

Kvalifikace o čtvrtfinále - 2. kolo: Köniz - Mladá Boleslav 2:3, Chodov - Tatran Střešovice 6:5.

Elitní kategorie žen:

Skupina A: Tatran Střešovice - Bern Burgdorf 1:5, Umea (Švéd.) - Vítkovice 3:1. Konečné pořadí: 1. Vítkovice 3/6 (11:5), 2. Umea 3/6 (10:7), 3. Bern Burgdorf 3/3 (10:8), 4. Tatran Střešovice 3/0 (4:15). 

Skupina B: Bohemians - EräViikingit 2:4, Německo - FBC Ostrava 1:5. Konečné pořadí: 1. EräViikingit 3/9 (16:2), 2. FBC Ostrava 3/6 (12:8), 3. Bohemians 3/3 (8:13), 4. Německo 3/0 (3:16).

Skupina C: Pixbo Wallenstam - Ivanti Tigers 8:1, Tunet - Bern Oberland 1:3. Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/9 (14:2),2. Ivanti Tigers 3/6 (13:11), 3. Bern Oberland 3/3 (5:9), 4. Tunet 3/0 (3:13).

Skupina D: PSS Porvoo - ČR '19' 2:2, Chodov - Malmö 2:6. Konečné pořadí: 1. Malmö 3/9 (17:9), 2. PSS Porvoo 3/4 (11:7), 3. ČR '19' 3/2 (8:11), 4. Chodov 3/1 (5:14).

Osmifinálová skupina E: Vítkovice - EräViikingit 0:2, Umea - FBC Ostrava 0:4, Vítkovice - FBC Ostrava 3:4, Umea - EräViikingit 0:2. Konečné pořadí: 1. EräViikingit 3/9 (9:0), 2. FBC Ostrava 3/6 (8:8), 3. Umea 3/3 (3:7), 4. Vítkovice 4/0 (4:9).

Osmifinálová skupina F: Pixbo Wallenstam - Malmö 5:2, Ivanti Tigers - PSS Porvoo 3:1, Ivanti Tigers - Malmö 3:8, Pixbo Wallenstam - PSS Porvoo 4:2. Konečné pořadí: 1. Pixbo Wallenstam 3/9 (17:5), 2. Malmö 3/6 (15:12), 3. Ivanti Tigers 3/3 (7:17), 4. PSS Porvoo 3/0 (7:12).

Kvalifikace o čtvrtfinále - 1. kolo: Bern Burgdorf - Německo 4:1, Bern Oberland - Chodov 1:4, FbŠ Bohemians - Tatran Střešovice 3:2 po sam. nájezdech, ČR '19' - Tunet 5:0.

Kvalifikace o čtvrtfinále - 2. kolo: Bern Burgdorf - Chodov 1:3, Bohemians - ČR '19' 3:2 po sam. nájezdech.

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.