pondělí 11. prosince 2017 Dana

Inline hokejisté získali po výhře nad Švédy na MS bronz

Bratislava - Čeští inline hokejisté porazili v duelu o třetí místo na mistrovství světa IIHF Švédsko 5:2 a dosáhli poprvé od roku 2011 na medaili. Celkově získali Češi na jubilejním 20. šampionátu pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace cenný kov popáté.

Radost českých inline hokejistů

Po páteční těsné porážce se Spojenými státy americkými 4:5 Češi do boje se Švédy vstoupili dobře. Po 49 vteřinách dostal tým trenéra Luďka Brože do vedení David Bernad, ve čtvrté minutě zvýšil Patrik Šebek a ještě v první třetině upravil na 3:0 Vladimír Kameš.

V 19. minutě pokazil Dominiku Frodlovi čisté konto Alexander Olsson a ve třetí čtvrtině zdramatizoval ještě více vývoj Rasmus Dahlberg Karlsson. Ale ve 42. minutě uklidnil český výběr v přesilové hře opět Bernad. Sekundu před koncem zpečetil výsledek gólem do prázdné branky při power play Jakub Strnad.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě:

O 3. místo: Česko - Švédsko 5:2 (3:0, 0:1, 0:1, 2:0)
Branky: 1. a 42. D. Bernad, 4. Šebek, 9. Kameš, 48. Strnad - 19. Olsson, 36. Karlsson.