Nymburk vyrovnal sérii o bronz s KP Brno na 1:1

Nymburk ‒ Nymburk ve druhém utkání o bronz porazil KP Brno 82:74, série je tak vyrovnaná 1:1. Středočeský tým využil k vítězství domácí prostředí, další zápas je na programu v sobotu v Brně a určitě se bude hrát i ve středu v Nymburce.

Domácí obhájkyně stříbra v první čtvrtině nabraly třináctibodové manko, ale o poločasové přestávce už bylo vyrovnáno. Nymburský tým měl jasně navrch v doskakování (41:26) a v posledním hracím období se mu podařilo osmi body za sebou odskočit do desetibodového náskoku. Brňanky už na obrat neměly. Lídrem domácího celku byla s 18 body a 13 doskoky pivotka Aleksandra Chomenčuková.

O 3. místo v lize basketbalistek - 2. zápas:

Nymburk - KP Brno 82:74 (13:24, 41:41, 59:55)

Nejvíce bodů: Chomenčuková 18, Ursuová 16, Udoděnková 14, Bakajsová 12, Hamplová 11 - Satoranská 15, Mousaová 14, Maddenová 13, E. Kopecká 11. Stav série: 1:1.