čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Volejbalistky Prostějova porazily v Lize mistryň Murcii 3:2

aktualizováno 6. 11. 2008 19:39

Murcia (Španělsko) - Volejbalistky Prostějova se postaraly v úvodním kole Ligy mistryň o velké překvapení, když dnes po dvouhodinovém boji zvítězily ve španělské Murcii 3:2. Český tým se dokázal v závěrečných dvou setech vzchopit a zkušený domácí tým zaskočil důraznějším útokem. V rozhodujícím tie-breaku si pak Hanačky vedly lépe na bloku a náskok 13:9 v dramatické koncovce přetavily v cenné vítězství.

Ilustrační foto

Prostějov naznačil své ambice hned v úvodním setu, kdy ještě vedl 21:20, posledních pět míčů ale uhrály volejbalistky Murcie, které dokonale využily špatného příjmu soupeřek. V druhém setu se výkon volejbalistek Prostějova zlepšil, zejména na síti dobře bránily útoky domácího týmu a získaly náskok 17:12. I když se v koncovce setu snažily semifinalistky minulého ročníku Ligy mistryň ještě přiblížit, naději na zvrat jim český tým nedal.

Diametrálně odlišnou hru přinesla třetí sada, ve které jasně dominovaly hráčky Murcie. Z útlumu se ale Prostějov rychle probral a ve zbytku zápasu těžil z větší aktivity i přesnější hry v poli. Hanačky především zásluhou slovenské smečařky Ivany Bramborové a blokařky Milady Spalové s přehledem zvládly koncovky obou setů a první start českého týmu v Lize mistryň proměnily ve vítězství.