sobota 18. listopadu 2017 Romana

Skandál v ruském bandy hokeji. V jednom zápase padlo 20 vlastních gólů

Dát si vlastní gól je nepříjemné. Tedy většinou. V ruské bandy hokejové superlize naopak týmy soupeřily, kdo se vícekrát dokáže trefit do vlastní sítě. V utkání mezi týmy Archanďělsku a Irkutsku tak padlo hned dvacet vlastenců a z porážky 9:11 se nakonec radovali domácí. Skandální střetnutí však bude mít ještě dohru u vedení soutěže.

Bandy hokej
Bandy hokej

Pro příznivce na stadionu v Archanďělsku to byl neuvěřitelný pohled. Místo duelu o to, kdo nasází soupeři co nejvíce branek a bude slavit vítězství, na ledě sledovali představení jak z béčkové komedie. Jak domácí bandy hokejisté, tak i hosté se totiž rozhodli, že si začnou v zápase superligy střílet vlastní branky.

Vše odstartovalo dvaadvacet minut před koncem střetnutí. Do té doby se na ledě odehrávalo nudné bruslení uprostřed hřiště a žádný z celků neměl chuť útočit. Pak ale domácí Oleg Pivovarov odstartoval šokující podívanou.

V ruské bandyhokejové superlize si týmy nastřílely dvacet vlastních branek

Útočník Archanďělsku během chvíle si nasázel tři vlastní branky, k čemuž využil pravidla, že tým po inkasování má právo rozehrávat. Jeho čin měl jednoduchý důvod. Vodnik potřeboval prohrát, aby se v play-off vyhnul obhájcům titulu.

Hosty, kterým v zápase už o nic nešlo, jeho čin zaskočil, ale po poradě se rozhodli, že Vodniku zápas nedají zadarmo. V rychlém sledu odpověděli devíti vlastenci. Archanďělsk ale ještě stačil zvrátit vývoj. Pivovarov ještě osmkrát překonal vlastního brankáře a domácí tak mohli slavit porážku 9:11.

Bandy hokej je kolektivní sport, který je mixem ledního a pozemního hokeje. Na ledové ploše rozlohou podobné fotbalovému hřišti se střetávají dva týmy po 11 hráčích (10 v poli a jeden brankář), které se snaží dostat míček do soupeřové branky. Čas utkání je 2x 45 minut s 10minutovou přestávkou.

Šokující podívanou hned po utkání chtěli rozebrat novináři, ale hráči odmítli žádosti o rozhovor. Střetnutí ale velice nelibě nesli diváci. "Zaplatili jsme za lístky, abychom viděli zápas. A co jsme nakonec viděli? Jak si hráči dávají góly do vlastních branek," řekl jeden z nich.

Skandál nenechal chladným ani vedení soutěže, které oznámilo, že výsledek utkání anuluje a bude se konat repríza 3. března na neutrálním hřišti. Zároveň slíbilo potrestat kluby, hráče, ale i rozhodčí, kteří frašce nedokázali zabránit.

Zdroj: ČT sport