úterý 26. září 2017 Andrea

Mladé pozemkářky získaly ve Vídni evropské zlato, ve finále porazily Bělorusko

Vídeň - Po dlouhých dvaceti letech vyhrály české juniorky znovu mistrovství Evropy v halovém pozemním hokeji. Ve finále turnaje ve Vídni porazily Bělorusko na nájezdy 2:1 zejména díky skvělému výkonu nejlepší brankářky šampionátu Terezy Kopřivové, která v rozstřelu pochytala všechny tři pokusy soupeřek.

Češky ovládly juniorský evropský šampionát v pozemním hokeji
  • Češky ovládly juniorský evropský šampionát v pozemním hokeji autor: @EuroHockeyorg, zdroj: Facebook http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
  • Češky ovládly juniorský evropský šampionát v pozemním hokeji autor: @EuroHockeyorg, zdroj: Facebook http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/70/6994/699338.jpg?1485168045

Na takový úspěch české juniorky ani zdaleka nepomýšlely. Na šampionátu ve Vídni byly nejmladším týmem, přesto neprohrály ani jeden zápas. "Holky jsou mladý, ale dokázaly se semknout a hrát jako tým," uvedl trenér výběru Petr Novák.

Ve finále navíc Češky prokázaly i psychickou odolnost. Po gólu běloruské kapitánky Filipovichové z jedenácté minuty musely skóre dotahovat. Na začátku druhé půle ale soupeřky zatlačily a Natálie Nováková vyrovnala na 1:1.

České juniorky získaly po 20 letech zlato na ME v halovém hokeji

Pak už v základní hrací době gól nepadl a o titulu tak rozhodly nájezdy. V nich zařídila Češkám vedení ve druhé sérii Anna Kolářová. "Nechtěla jsem jít, nevyšel mi turnaj a necítila jsem se na to. Před nájezdem ze mě ale všechno spadlo a nakonec to dobře dopadlo," přiznala Kolářová.

Naopak všechny běloruské pokusy vychytala nejlepší brankářka turnaje Tereza Kopřivová. "Je to moje první zlato v jakékoliv reprezentaci, předtím jsme byly druhé a třetí. Takže jsem obrovsky šťastná," řekla Kopřivová.