pondělí 20. listopadu 2017 Nikola

Veselý pomohl Fenerbahce k těsné výhře nad Realem

Istanbul - Velké drama se událo mezi Fenerbahce a Realem Madrid. Utkání nakonec vyznělo lépe pro turecký tým, který vyhrál rozdílem jediného bodu 78:77. Jan Veselý k tomu přispěl jedenácti body, třemi doskoky a dvěma asistencemi. Fenerbahce vyhrálo posedmé v sezoně.

Basketbalisté Fenerbahce

Turecký celek hrající bez dvou zraněných opor Bogdana Bogdanoviče a Pera Antiče začal dobře a v první čtvrtině si udržoval vedení. Jenže ve druhé části se Real zlepšil, zejména díky Othellu Hunterovi se dostal do vedení a získal mírně navrch.

V poslední čtvrtině se strhla velká přestřelka zpoza trojkového oblouku a za čtyři minuty padlo hned sedm tříbodových košů. Rozstřílel se zejména hostující Anthony Randolph, který využil toho, že v tu chvíli nebyl na hřišti Veselý a obrana domácích ho nechávala volného. Celkem dal ve čtvrté části 13 ze svých 16 bodů.

Půl minuty před koncem se po chybě Bobbyho Dixona dostal Real z trestných hodů do těsného vedení, ale Dixon chybu napravil a nájezdem srovnal. Realu následně nevyšel poslední útok, navíc při boji o doskok odpískali sudí přísný faul na nejlepšího střelce utkání Jamese Nunnallyho, a ten trestným hodem rozhodl.

Fenerbahce vyhrálo těsně nad Realem

Evropská liga basketbalistů - 10. kolo:

Unics Kazaň - Milán 100:79, Fenerbahce Istanbul - Real Madrid 78:77 (za domácí Veselý 11 bodů, 3 doskoky, 2 asistence), Bamberg - CSKA Moskva 88:90, Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 77:86.