Karlovarsko se nezastavilo ani ve Zlíně a bez ztráty bodu vede tabulku

Praha - Volejbalová extraliga má prozatím jasné vládce. Hráči Karlovarska nezaváhali ani ve čtvrtém kole, porazili Zlín 3:0 (25:18, 25:20 a 25:20) a nadále vedou bez ztráty bodu tabulku. Svěřenci trenéra Jiřího Nováka zatím v soutěži ztratili jediný set.

Zdeněk Málek z Karlovarska
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

Zlín vstoupil do extraligy dvěma výhrami, ale na karlovarský tým nestačil. Hosté si v první i v druhé sadě rychle vybudovali bezpečný náskok, ani v třetím setu Fatra nedokázala udržet krok až do koncovky.

Ostrava přišla o neporazitelnost i o druhé místo. V hale brněnských vicemistrů neuhrála ani set a poslední sadu dokonce prohrála jednoznačným poměrem 15:25. Brno naopak zvítězilo v sezoně poprvé.

Nejbližším pronásledovatelem vedoucího Karlovarska tak jsou s tříbodovým odstupem České Budějovice, které proti Ústí nad Labem nasadily 208 cm vysokého amerického univerzála Colina Hackwortha a vyhrály 3:0. "Chtěli jsme vyzkoušet jinou sestavu, to se asi projevilo v prvním setu, ale pak utkání vyznělo jednoznačně," řekl trenér Jan Svoboda.

"Ve druhém a třetím setu se domácí uklidnili a začali nám ubližovat servisem. My jsme ale především měli vyhrát první set, který jsme si prohráli vlastními chybami," uznal kouč Ústí Petr Brom, jehož tým klesl na poslední příčku.