Buly - debata expertů

Íránští futsalisté zničili brazilské plány, Falcao a spol. na MS končí

Bucamaranga (Kolumbie) – Velkým šokem skončilo osmifinále mistrovství světa. Největší favorité turnaje Brazilci v něm nečekaně podlehli Íránu a po prohraném penaltovém rozstřelu na turnaji končí. Poprvé v historii tak z MS odjedou bez medaile.

Zklamaní brazilští futsalisté
zdroj: ČTK/EFE autor: RICARDO MALDONADO ROZO

Brazilci přitom s převahou vyhráli základní skupinu, v níž ve třech zápasech nastříleli soupeřům 29 branek. V osmifinále ve 13. minutě vedli 2:0, v druhé půli pak ještě 3:1, ale Íránci ztrátu dotáhli a bleskově odpověděli i v prodloužení na Falcaův třetí gól.

Ze sedmi dosavadních šampionátů hráli Brazilci šestkrát ve finále, jejich nejhorším výsledkem byl bronz v roce 2004.

Íránci po skončení duelu předvedli sportovní gesto, když vzdali hold právě Falcaovi, který se po světovém šampionátu loučí s kariérou. Podívejte se na video.