Buly - debata expertů

Pardubice slaví první titul ve své klubové historii

Kladno - Pardubičtí hokejbalisté vyhráli čtvrtý duel finálové série s Kladnem 3:2 v prodloužení a mohou slavit svůj první mistrovský titul. Rozhodující branku vstřelil v druhé minutě prodloužení z úhlu kapitán týmu Jan Bílý. Pardubice finále vyhrály 3:1 na zápasy.

Pardubičtí hokejbalisté získali první titul v klubové historii

Pardubice sice čelily v utkání na kladenském zimním stadionu tlaku domácích, přesto v úvodním dějství získaly dvoubrankové vedení. V šesté minutě se po vhazování trefil Lukáš Vlasák a následně zvýšil po brejku Otto Urbanec.

Kladenští brankáře Davida Starka překonali v 18. minutě po ráně Tomáše Kudely od modré čáry a pak v přesilovce smazal ztrátu František Pliml. V prodloužení se po tlaku Pardubic dostal míček k Bílému, který z úhlu rozhodl a Pardubice i druhý duel série v Kladně vyhrály v prodloužení.

Finále play-off hokejbalové extraligy - 4. zápas:

Kladno - Pardubice 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 18. Kudela, 26. Pliml - 6. Vlasák, 12. Urbanec, 47. Bílý. Konečný stav série: 1:3.