středa 13. prosince 2017 Lucie

Plzeň načala semifinále s Hranicemi jasnou výhrou

aktualizováno 30. 4. 2016 20:43

Plzeň - Házenkáři mistrovské Plzně vykročili suverénní výhrou do semifinále s Hranicemi. V domácí hale na Slovanech zvítězili, když se o deset branek postaral Petr Linhart. Druhý bod mohou Západočeši přidat v neděli.

Plzeň v základní části sezony nasbírala stejně bodů jako Hranice a skončila o příčku před nimi třetí. Na konci dubna vzájemný duel doma jasně vyhrála, jenže v březnu na Moravě o gól prohrála. Tehdy jí ale chyběli zranění Petr Linhart i Michal Tonar.

Sérii o postup do finále nicméně tým Martina Šetlíka začal bez problémů. Už v poločase vedli domácí 16:7 a obavy z vyrovnaného souboje se nepotvrdily. "Jsem rád, že jsme se hned na začátku dostali do vedení, které jsme stále udržovali a zvyšovali. Od patnácté minuty druhé půle se utkání už jen dohrávalo díky našemu vysokému náskoku. Jsem rád, že se do utkání zapojili všichni hráči," řekl Šetlík.

Házenkáři Plzně vyhráli jasně první semifinále s Hranicemi

"Chtěli jsme se pokusit o něco víc, než ukazuje výsledek. Za stavu 7:7 jsme měli k dispozici přesilovou hru, ale tu jsme prohráli 0:2. Poté na nás padla deka, Plzeň se chytla a utekla nám o sedm branek," konstatoval hranický kouč Libor Hrabal.

Druhý zápas se bude hrát v neděli v Plzni od 16:15. Série mezi Duklou a Karvinou začne vzhledem k účasti Pražanů v semifinále Vyzývacího poháru až v sobotu 7. května.