Prostějov nedal na úvod play-off šanci Šternberku

Prostějov - Volejbalistky Prostějova vstoupily do čtvrtfinále extraligy se Šternberkem očekávaným jasným vítězstvím. Soupeřkám povolily v jednotlivých setech jen 9, 10 a 12 bodů. I ve zbývajících duelech získaly vítězné týmy Olomouc, Olymp Praha a Ostrava zápasy bez ztráty setu.

Prostějov začal utkání sedmi získanými body a i ve zbytku působil koncentrovaně a nechyboval. Duel nakonec i bez odpočívajících opor Steenbergenové a Markevičové zvládl za 55 minut. "Výkon celého týmu měl kvalitu, pouze v úvodu třetího setu jsme chvilku polevili. Teď je potřeba i další souboje zvládnout podobně jako tenhle," řekl asistent trenéra Prostějova Lubomír Petráš.

I v Přerově hodně napověděl úvod zápasu, ve kterém se nakonec v jako jediném z dnešních duelů radovali hosté. Olymp již nepustil úvodní náskok 6:0. V druhém dějství Pražanky zvrátily ztrátu 11:18, ve třetím pak využívaly hrubých chyb domácích a získaly jednoznačnou výhru.

Olomouc vyhrála nad Frýdkem-Místkem všechny sety alespoň o šest bodů, nejvyrovnanější byla poslední sada, ale i tu získala v poměru 25:19. Ostrava proti KP Brno vybojovala ve svůj prospěch těsnou koncovku prvního setu, poté už se zklidnila a s přehledem vyhrála 3:0.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy žen - 1. zápasy:

Olomouc - Frýdek-Místek 3:0 (16, 19, 19)

Nejvíce bodů: Dědíková 14, Závodná 12, Kubová a Dumančičová po 8 - Holišová 9, Pavelková a Štrbová po 7.

Přerov - Olymp Praha 0:3 (-16, -22, -16)

Nejvíce bodů: Kohoutová 11, Polášková 8, Tomášeková 7 - Hodanová 13, Nová 12, Šimáňová 11.

Prostějov - Šternberk 3:0 (9, 10, 12)

Nejvíce bodů: Borovinšeková 13, Herelová 12, Vargasová 10 - Borovcová a Jurčíková po 4, Šenková 3.

Ostrava - KP Brno 3:0 (23, 17, 13)