Olga Fikotová

Zlín drží naději na play-off, Budějovice ani Liberec neztratily set

Praha – Bez ztráty setu zvládly 20. kolo vedoucí tým extraligy volejbalistů Liberec i druhé České Budějovice. Obhájce titulu 3:0 porazil ČZU Praha a před Jihočechy, kteří stejným poměrem zdolali Odolenu Vodu, má stále náskok jednoho bodu. Zlín si v dohrávce poradil hladce s Ostravou a posunul se na sedmou příčku, Ostravané jsou prakticky ze hry o play-off.

Po delší přestávce zaviněné zraněním se českobudějovickým divákům představil univerzál Maciel, chyběl ale smečař Fila, kterého trápila bolavá záda. Duel tradičních rivalů tentokrát žádné drama nepřinesl, v týmu Aera favorita jen zpočátku zlobil levoruký univerzál Kramar.

"Proti týmu, jako jsou Budějovice, je třeba dobře podávat. Snažili jsme se riskovat, ale hodně jsme kazili, a proto jsme prohráli první dva sety. Pak už nás domácí přehráli," uznal trenér hostů Jiří Vojík.

Domácí blokař Radek Mach si pochvaloval souhru s nahrávačem Habrem. "Byli jsme na soupeře dobře připravení, dařila se nám obrana na síti i v poli. Jsme rádi, že jsme utkání takhle dobře zvládli," řekl Mach.

Liberecká Dukla neměla v Praze lehkou práci, třebaže tým ČZU si dosud v sezoně připsal jediné vítězství. Favorizovaní hosté vyhráli úvodní set 25:21 a oba následující už jen minimálním dvoubodovým rozdílem, ten poslední dokonce až po velkém dramatu 31:29.

Třetí pozici si upevnilo Karlovarsko po vítězství 3:2 nad čtvrtým Brnem. V pěti setech uspělo i Kladno proti Příbrami a udrželo naději na play-off. V kladenském dresu zazářil Filip Křesťan, který se postaral o 35 bodů.